xcounter
#

APKWS успішно запустили з коптера, який використовують ЗСУ: це про збиття дронів та знищення наземних цілей

APKWS успішно запустили з коптера, який використовують ЗСУ: це про збиття дронів та знищення наземних цілей
5885

Запуск APKWS, який використовує ЗСУ, був здійснений з адаптованої версії важкого коптера Malloy T-150, який Велика Британія передавала Україні

Британська BAE Systems продовжує розширяти можливості своєї ракети APKWS, яка наразі є одним з найбільш ефективних та економічно доцільних засобів боротьби із БПЛА. І на практиці довела можливість її використання з коптера TRV-150, який є модернізованою версією важкого коптера Malloy T-150.

І важливий аспект цих випробувань полягає у тому, що Україна є оператором обох компонентів цього рішення. Самого дрон Malloy T-150, який входив у пакети допомоги від Великої Британії та самі APKWS, які постачались США. І враховуючи поточні зміни, сподіваємось, будуть постачатись й надалі.

Читайте також: Якщо США дадуть Patriot Україні за рахунок Швейцарії, то ось пояснення про цифру 17, але скільки є ракет

Випробування були проведені у США на полігоні у штаті Юта і вони передбачали ураження, як наземної, так і повітряної цілі у вигляді дрона. Важливо зазначити, що APKWS використовує напівактивне лазерне наведення, водночас підсвітка цілі була зі стороннього джерела, а не з самого коптера.

Як мінімум на самому TRV-150 видно лише пускову, яка розрахована на три ракети APKWS. При цьому цей коптер здатний підіймати до 300 кг, а от вага одного APKWS становить 15,8 кг. Тобто, як здається, лише три ракети - це далеко не максимум, навіть враховуючи додаткову вагу системи запуску.

Мета цих випробувань, як зазначили розробники, створення "нового тактичного рішення за ціною, що становить лише малу частку від вартості традиційних засобів". І звісно таке поєднання виглядає максимально цікавим, бо за рахунок такого рішення можливо високоточно уражати цілі противника на відстані близько 6 км.

Водночас у BAE Systems не є першопроходцями у реалізації ідеї поставити малогабаритні високоточні ракети на важкий коптер. Зокрема можливо згадати, що також британці, але з Flyby Technology, встановили на свій Jackal ракети Martlet (LMM). Останні також відрізняються малими габаритами та вагою у 13 кг та можливістю уражати, як наземні, так і повітряні цілі. Але використовують наведення за "лазерною стежкою".

Цим рішенням ще у 2023 році зацікавились на Тайвані й місцева компанія Geosat придбала ліцензію на виробництво дронів з планом їх постачати до війська з 2025 року. Але поки інформації про виконання цього контракту нема.

Але загалом саме такі рішення виглядають, як потенційно ефективний замінник частини функцій ударних вертольотів. Або, як мінімум, значне розширення будь-якої протитанкової оборони. Більше того, запуск APKWS з важкого коптера ще раз показує, що повноцінний дрон-винищувач літакового типу із таким озброєнням може стати дуже ефективним рішенням проти тих самих "шахедів".

Читайте також: ЗСУ у одному залпі можуть запустити понад 400 ракет GMLRS з HIMARS: а от скільки їх виробляють зараз у США