Через значну витрату ракет та збільшення кількості операторів HIMARS, у Lockheed Martin також збільшують виробництво ракет GMLRS, що дозволяють уражати цілі на дальності до 80 км. І наразі вже досягли позначки у 14 000 ракет на рік. Тобто приблизно по 1166 ракет на місць, або по 38 ракет на добу, що також означає трохи більше 6 готових "пакетів", або залпів, для пускової HIMARS.
Такі цифри озвучила віце-президентка з тактичних ракет Lockheed Martin Паула Хартлі, повідомляє Hartpunkt, який був присутній на його прес-конференції на виставці LANDEURO у німецькому Вісбадені. А з боку Defense Express додамо, що такий темп виробництва цілком відповідає планам Lockheed Martin, які були оголошені на початку 2024 року.
Читайте також: Навіщо США скопіювали "Шахед" та що відрізняє його від решти безпілотних програм Пентагону
Але це вже був скоригований показник, бо такий темп у 2023 році хотіли досягти за рік. Водночас у 2023 році вироблялось 10 тисяч GMLRS щорічно, тому у будь-якому випадку зростання за два роки складає доволі вагомі 40%.

Але все одно не може покрити темп використання Україною GMLRS, бо у розпорядженні Сил оборони України є до 38 отриманих HIMARS та до 16 отриманих M270. Тобто їх загальний залп - до 420 ракет. Проти вже прискореного темпу у 38 GMLRS на добу, що виробляється Lockheed Martin.
Саме тому американський оборонний гігант шукає варіанти локалізувати виробництво GMLRS у Європі. І зараз якраз вирішується, чи буде німецький Rheinmetall виробляти компоненти, наприклад, твердопаливні двигуни, чи ракету загалом. При цьому така співпраця може не обмежитись лише GMLRS. Бо ще є GMLRS-ER з дальністю до 150 км, а також PrSM, що у першій версії б'є на 500 км, обидві вже знаходяться на стадії виробництва малого темпу.
А ставка на Rheinmetall пов'язана із тим, що Lockheed Martin спільно з німецьким оборонним гігантом намагається просувати на європейському ринку GMARS. Варіацію HIMARS з двома пакетами на шасі HX від Rheinmetall.
І попри те, що до GMARS окрім GMLRS, GMLRS-ER та PrSM має бути інтегрована й крилата ракета AGM-158 JASSM, поки покупців на на цю систему так і не знайшлось. Більше того, навіть Німеччина обрала PULS з Ізраїлю.
Але ситуація може змінитися, бо у Lockheed Martin заявили про те, що наразі тривають перемовини з п'ятьма потенційними замовниками. Але самі країни Паула Хартлі не оголосила.
Читайте також: Виробництво ракет до Patriot збільшать до 750 на рік, але підрядників шукають по всій Європі - оголошено деталі