У США показали недорогу безпілотну бойову ударну систему (LUCAS), яка призначена стати дешевою альтернативою далекобійним засобам ураження. Причому за візуальною схожістю неважко здогадатися, що вона є відповіддю на іранські "Шахеди".
Як повідомляють у Defense Blog, новий американський БПЛА розроблений компанією SpektreWorks та являє собою модульну систему, яка окрім засобів ураження може нести обладнання для зв’язку та розвідки. Причому окрім бойових операцій можливе використання у ролі мішені.
Читайте також: Виробництво ракет до Patriot збільшать до 750 на рік, але підрядників шукають по всій Європі - оголошено деталі

Наявні декілька конфігурацій запуску цього дрона, включаючи ракетний зліт (RATO) і використання на базі автотранспорту. При цьому для швидкого розгортання не потрібно втручання спеціалізованого особового складу.
Щодо особливих функцій, то LUCAS може виступати як ретранслятор зв'язку в багатодоменній комірчастій мережі зв'язку безпілотних систем (MUSIC). Це дає можливість забезпечувати комунікації та управління безпілотними платформами у складних середовищах.

Безпілотник використовує платформу FLM 131, яка може бути замінена. Також оснащений високосумісними системами наведення, що розроблені з урахуванням жорстких вимог до розмірів, ваги та потужності (SWaP).
Мережа корисного навантаження дрона дозволяє дистанційно перемикати бортові системи під час польоту і підтримує джерела живлення як 28V, так і 12V. При цьому його пропонують для Індо-Пакистанського командування США (USINDOPACOM).

У SpektreWorks презентують свій БПЛА в першу чергу як дешеву альтернативу дорогим традиційним засобам ураження. Така потреба з’явилася на фоні досвіду застосування рашистами та Іраном дешевих дронів для масованих ударів.
При цьому заявляється, що LUCAS вже пройшов випробування та готовий до виробництва. Це дійсно цікаво, враховуючи чисельні проблеми з американськими безпілотниками, що застрягають у бюрократії та провалюють тести при використанні засобів РЕБ.

Від Defense Express тут варто зазначити, що вказані можливості були озвучені з виставки для міністра оборони США Піта Хегсета, тобто у цьому є доля красивої реклами. Також невідомо як проводилися випробування системи, тож важко оцінити її реальний потенціал.
Наразі залишається лише очікувати новин про застосування LUCAS на полі бою. І враховуючи, що вже використовуються досить нечисленні ракети, тестування в бою не така далека перспектива.
Читайте також: Британці розробили дешевий ракето-дрон SkyShark на 250 км під масове ліцензійне виробництво