Під час передачі чергової партії допомоги від Великої Британії до України засвітилась точна версія ракет Brimstone, які ЗСУ активно використовують ще з травня. Як виявилось мова йде про версію Brimstone 2 Dual Mode, про що говорить сюжет від британських журналістів з BFBS Creative.
При цьому інформацію про це міноборони Британії дало висвітлити спеціально, бо у самому відео не називається навіть місце розвантаження літака, а у відеоряді активно "розмито" багато інших менш важливих деталей.
Читайте також: Найменша армія Європи віддасть ЗСУ свої HMMWV, і може поділитись ще дечим
Сам контейнер з ракетами Brimstone 2 Dual Mode продемонстрований крупним планом і єдина інформація - це саме назва ракети.
Важливо, що до цього рашисти навіть демонстрували уламки ракет, які знищують їхню техніку. Але на наявних кадрах були помічені дати виробництва у вигляді 2004 року, тобто ще до появи Brimstone 2, активні випробування якої розпочались лише у 2013 році.
Зазначимо, що Brimstone 2 Dual Mode відрізняється від попередньої версії дальністю польоту, покращеною бойовою частиною та системою наведення. Якщо звичайний Brimstone при запуску з вертольота має дальність до 12 км та понад 20 з літака), то Brimstone 2 понад 40 км та понад 60 км відповідно.
Попри те, що дальність наземного пуску Brimstone з неземних пускових ніколи не розголошувалась, зокрема у специфікації на сайті розробника та виробника MBDA ці дані взагалі не фігурують, дальність Brimstone 2 вдвічі більше за минулу версію ракети у будь-якому випадку. Також зазначимо, що поважний американский аналітичний центр Center for Strategic and International Studies (CSIS) вказує дальність Brimstone 2 у 20 км при пуску з землі.
Також важливим аспектом Brimstone 2 Dual Mode є те, що ракета має комбіновану систему наведення. Вона полягає у поєднанні базової радіолокаційної головки самонаведення, яка здатна виокремлювати наземні цілі та класичної напівактивної лазерної системи. Перша дозволяє працювати у режимі "вистрілів та забув", при цьому при залпі ракети обмінюються інформацією, що не допускає наведення двох ракет на одну ціль. Остання дозволяє наводити ракети, зокрема, й шляхом підсвітки цілі, наприклад, з БПЛА.
Читайте також: Ізраїльські балістичні ракети для України: що це може бути та на скільки реально