Німецька компанія Helsing оголосила, що побудує у Великобританії завод з виготовлення підводних планерів SG-1 Fantom. Вони призначені для виявлення підводних човнів, кораблів та іншої підводної діяльності.
Для побудови заводу Helsing планує залучити інвестиції на 350 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 477 мільйонів доларів), які передбачаються угодою Trinity House між Берліном та Лондоном. Як оголошують у Британії, завод планується відкрити вже в цьому році, а розташовуватися він буде в місті Плімут. Про це повідомляє видання Hartpunkt.
Читайте також: Цей гранатомет не залишає шансів: SSW40 - німецька відповідь американським PGS

Від Defense Express додамо, що важливою особливістю SG-1 Fantom є його малопомітність, адже виготовлений він з пластику і не обладнаний двигунами, тобто пересування здійснюється за допомогою течії на швидкостях 1-2 вузли.
SG-1 Fantom має невеликі розміри, представлені діаметром 28 см та довжиною у 195 см, а важить він взагалі 60 кг. Проте це не заважає йому ефективно виявляти цілі.

Він обладнаний гідролокаторами та іншими датчиками, які в купі зі штучним інтелектом Lura здатні виявляти звукові сигнатури у 10 разів тихіші й у 40 разів швидше визначати тип цілі, ніж навіть досвідчений акустик.
Діє він за таким принципом: після запуску SG-1 Fantom дрейфує на певній глибині та сканує навколишню середу, після виявлення та ідентифікації цілі він спливає та вмикає антену супутникового зв’язку SATCOM, передаючі до штабу інформацію про місце розташування цілі та її тип.

А дрейфувати так SG-1 Fantom може до трьох місяців, після чого його можна евакуювати, відновити та використати знову, і для цього не потрібно багато спеціалізованого обладнання, бо його старт та евакуація може здійснюватися як з борту військового корабля, так і з комерційного судна. Загалом SG-1 Fantom можна вважати гідролокаційним буєм на "максималках".
Цікаво, що SG-1 Fantom спочатку розроблявся для спостереження за китами та морським середовищем. Проте після інтеграції штучного інтелекту Lura він перекваліфікувався в автономний детектор субмарин.

Завдяки своїй, ймовірно, низької вартості SG-1 Fantom може виготовлятися у значних кількостях, і таким чином контролювати значні простори. Цей засіб стає особливо актуальним на тлі активно зростаючої агресії з боку РФ та Китаю, адже постало важливе питання - як захищати підводну інфраструктуру.
Читайте також: Весь японський флот есмінців Abukuma пішов Філіппінам: чому Японія роздає бойові кораблі