xcounter
#

Французька армія, як суцільні експедиційні сили: що показав парад на День взяття Бастилії (у фото та відео)

5924
Французька армія, як суцільні експедиційні сили: що показав парад на День взяття Бастилії (у фото та відео)

Про те до якої саме війни готуються збройні сили Франції цілком демонструє військова техніка, яка буде на їх озброєнні найближчі десятиріччя

Вчора 14 липня Франція святкувала La Fête Nationale - Національне Свято, також відоме, як День взяття Бастилії, традицією якого є парад. Й саме він цілком демонструє до яких бойових дій наразі можуть бути готові збройні сили Франції, які об'єктивно є одними з найпотужніших у європейському сегменті НАТО.

Й увагу цілком можливо приділити сухопутній компоненті, а ще точніше - військовій техніці, яка є й буде на озброєнні збройних сил країни найближчі десятиріччя.

Читайте також: У РФ відзвітували про завершення весняного призову та збільшення кількості строковиків

(механізована частина параду з 1:40:00)

Й увагу привертає те, що абсолютна більшість техніки колісна і це не пов'язано із піклуванням про дороги у Парижі, це об'єктивний вибір країни.

І за легкими бронемашинами VBL вагою до 4 тонн та рівнем бронювання за STANAG на рівні level 1, тобто від легкого стрілецького озброєння та уламків, йшли інші трохи важчі бронемашини.

VBL
VBL

Наприклад, VBMR Griffon, який по суті є MRAP, але має повністю замінити бронетранспортери VAB. Ця 25-тонна машина створена у межах загальної програми переозброєння французький збройних сил Scorpion, й станом на 2030 рік має стати фактично основним бойовим транспортом війська.

VBMR Griffon
VBMR Griffon

При цьому дійсно скоріше лише транспортом, бо бойова потужність бойового модуля із 12,7-мм кулеметом або 40-мм автоматичним гранатометом навряд дозволить застосовувати його на класичному загальновійськовому полі бою.

Відголоском минулої програми переозброєння із відмовою від гусеничних БМП AMX-10P (не плутати з AMX-10RC) - залишається VBCI. Це 27-32-тонна (в залежності від версії та рівня додаткового захисту) колісна бойова машина почала надходити на озброєння у 2008 році, й попри вагу забезпечує захист від великокаліберних кулеметів, який можливо наростити додатковими бронепанелями.

VBCI
VBCI

VBCI виробляється у двох версіях - БТРа та БМП, останній оснащений 25-мм автоматичною гарматою, водночас інтеграція ПТРК до VBCI не реалізована.

VBCI
VBCI у армії Франції близько 630 одиниць

На заміну вже згаданим AMX-10RC на озброєння французького війська надходять дійсно просунуті розвідувальні машини EBRC Jaguar. Які насправді є найбільш озброєними колісними бронемашинами Франції. При вазі у 25 тонн мають вкрай розвинені прицільні прилади, 40-мм автоматичну гармату та інтегрований ПТРК Akeron MP. Тобто бойова потужність цих машин більша за VBCI.

EBRC Jaguar
EBRC Jaguar

А вже потім можливо згадати про танки Leclerc, кількість яких Париж планує скоротити майже вдвічі, з 222 одиниць до 122. Саме така кількість танків пройде доволі глибоку модернізацію та адаптацію до сучасного поля бою через що, їх боєкомплект буде скорочено вдвічі.

Leclerc
Leclerc

Відносно артилерії, то дві САУ Caesar, які взяли участь у параді, цілком демонструють пропорційну кількість самохідної 155-мм артилерії у сухопутних військах Франції - менше 76 Caesar на 114-тисячі сухопутні війська 200-тисячних збройних сил.

САУ Caesar
САУ Caesar

При цьому причини, чому Франція фактично відмовляється від гусеничної техніки насправді максимально прості та зрозумілі. У Парижі побудова збройних сил цілком відповідає найбільш вірогідному, знову ж таки на думку командування, сценарію їх застосування - як експедиційних сил на заморських територіях, у конфліктах малої інтенсивності, миротворчих місіях, але точно не у сценарії глобальної війни у Європі.

Читайте також: Саміт НАТО у Вільнюсі розчарував не лише Україну: у США дорікають гальмуванням базових очевидних рішень