Польща домовилася з Південною Кореєю про контракт щодо виробництва танків K2PL з локалізацією, які почнуть надходити вже у 2026 році. Мова йде про 180 одиниць, а також ще 80 машин підтримки, трансфер технологій, розгортання виробничих потужностей та технічне обслуговування.
Як повідомляють в Defense24, угода коштуватиме 6,7 млрд доларів, що, за заявами польських чиновників, суттєво нижче за вартість для такої пропозиції декілька місяців тому, яку змогли змінити в процесі переговорів. Тобто така серйозна сума це ще "зі знижкою" і могло бути ще дорожче.
Читайте також: Німеччина планує витрати на оборону у 86,5 млрд євро за рік зараз й дійти до 153 млрд євро через 4 роки

Очікується, що контракт буде підписано щойно новий міністр оборони Південної Кореї вступить на посаду. Враховуючи нещодавні вибори, то це цілком очікувана ситуація та не має затягнутися надовго.
Щодо локалізації, то лише перші 3-4 танки будуть виготовлені на південнокорейських потужностях, а решта вже зійдуть з конвеєра у Польщі. При цьому заявляються дуже короткі строки, за якими перші 30 одиниць мають поставити вже у 2026 році, на противагу попереднім планам з 2027 роком.

Хоча плани про таку закупівлю були ще з 2022 року, її вартість та заплановані темпи виконання вражають. Звісно, польська сторона повідомляє про проведення вже модернізації потужностей, але скоріше за все спершу буде лише складання з поглибленням локалізації.
При цьому "груба" ціна за одну машину може бути порахована як 37 млн доларів якщо брати тільки танки та 25 млн доларів якщо включати число допоміжної техніки. Це не так багато у порівнянні з останніми контрактами на Leopard 2, які можуть обійтися у 32 млн доларів. При цьому Польща отримує ще й дуже суттєву локалізацію.

Нагадаємо, що попри заяви польських політиків, раніше повідомлялося про вартість контракту в 6,1 млн доларів, що передбачає 34 млн доларів за танк. За наявною інформацією можна зробити висновок, що скоріше за все Польща зажадала більшого ступеня локалізації та передачі технологій, чим не тільки відклали підписання угоди, а і призвели до її здорожчання ще на 600 млн доларів.
Таку версію можна підтвердити, бо раніше планувалося виготовити 117 K2PL у Південній Кореї. Як бачимо, зменшення цієї цифри до 3-4 танків могло додати додаткові 600 млн до контракту. Нагадаємо, що наразі Польща вже використовує та отримує танки K2, щоправда, в південнокорейській модифікації.
Читайте також: Навіщо ЄС ще один проєкт нового танка з Німеччиною на чолі, якщо вже є MGCS