Бухарест запланував замінити свої БМП MLI-84, ліцензійними БМП-1 та модернізаціями. Програма заміни передбачає закупівлю 246 нових машин до 2031 року загальною вартістю 2,545 млрд євро, й з 2031 року ще 52 БМП за 0,45 млрд євро.
Й звісно країна знаходиться у пошуку кандидата на заміну свого парку бойових машин піхоти, а виробники у просуванні своєї продукції. Й першим зацікавленим виробником вже є ASCOD від General Dynamics.
Читайте також: Польща отримає перші HIMARS з ATACMS вже 15 травня: скільки реально чекала Варшава та скільки це коштувало
Але, як пише Defense Romania, корейська Hanwha вже доволі серйозно націлилась на участь у цьому проекті зі своєю БМП AS21 Redback, яка була розроблена для участі у конкурсі на нову БМП для Австралії. При цьому для Румунії та Кореї це рішення буде доволі логічним та послідовним. Бо корейська K9 Thunder зараз вважається фаворитом у конкурсі на САУ й саме Hanwha отримає замовлення на 54 машини з цінником у 1,16 млрд доларів.
З боку Defense Express зазначимо, що Hanwha також має неабиякий стимул отримати замовлення й на БМП, бо наприкінці квітня Австралія доволі несподівано вирішила скоротити замовлення на БМП. І якщо у 2021 році мова йшла про замовлення на 450 машин, за яке йшла боротьба із німецьким Rheinmetall з Lynx KF41, то зараз австралійське замовлення скорочено одразу втричі.
Також для Hanwha захід на румунський ринок цілком логічний після успішної роботи у Польщі, як на 212 одиниць САУ K9, так й зі 180 танками K2 та загальним цінником у 5,7 млрд доларів, а також ліцензійним виробництвом K2PL. Але варто зазначити, що хоча Польща активно приглядається до AS21 Redback, більш вірогідно, що на шасі K9 буде створена нова важка БМП. Вона має піти у бригади на Abrams, а національна польська БМП Borsuk надходитиме до бригад на K2.
У будь-якому випадку без корейців не обійдеться. А Hanwha цілком може запропонувати для Румунії обидва варіанти. Й зрештою головна задача лише "вписатися" у цінник, який готові оплатити у Бухаресті - 10,3 млн євро за одну БМП у першому замовленні та 8,65 млн євро за одну у другому.
Водночас й у General Dynamics є козир, бо компанія виконує замовлення на Piranha V для збройних сил Румунії, виробництво яких локалізовано у країні. Тобто боротьба між, як мінімум, AS21 Redback та ASCOD обіцяє бути цікавою.
Й попри нібито доволі великі кошти за БМП, насправді це адекватна цінна на ринку. Зокрема сучасна версія CV90 коштує 11,18 млн євро на прикладі контракту зі Словаччиною. А три роки тому Угорщина 218 Lynx KF41 законтрактувала за 2 млрд євро, тобто по 9,17 млн євро, але з того часу ця БМП дешевше точно не стала. Й звісно в обох випадках мова йде про локалізоване виробництво.
Читайте також: Вірменія оцінює вихід з ОДКБ та бідкається, що РФ не поставила оплачене озброєння