xcounter
#

Польща тестує 42-тонну БМП з функцією "прозорої" броні для екіпажу

15286
Польща тестує 42-тонну БМП з функцією "прозорої" броні для екіпажу

Які "фішки" має південнокорейська бойова машина піхоти AS21 Redback

Польща масштабно посилює свою армію, укладаючи контракти на закупівлю низки зразків озброєння та військової техніки. А наприкінці жовтня поляки розпочали випробування корейської БМП Hanwha AS21 Redback. Водночас у виданні АрміяInform підказують, чим особлива ця машина і які круті "фішки" пропонує військовим.

Бачити крізь броню

Так, одна з особливостей цієї БМП з Південної Кореї – наявність цікавої системи ситуаційної обізнаності Iron Vision від ізраїльської компанії Elbit Systems. Вона керується через шолом і забезпечує зокрема для навідника повноцінну відеотрансляцію у режимі реального часу з високою роздільною здатністю.

Читайте також: Польща планує отримати корейські аналоги HIMARS вже у 2023 році: стали відомі подробиці масштабного контракту на K239 Chunmoo

На відео вище – коротка презентація, як саме працює ця система. Тобто – екіпаж цієї БМП буквально може "бачити крізь броню", що надає йому новий рівень можливостей на полі бою, зокрема якнайшвидше реагувати на зміну обстановки на полі бою.

До речі, над аналогічною розробкою працюють спільно Естонія та Хорватія – компанія Defensphere створює систему Vegvisir, яка дозволить "бачити крізь броню" аж на 10 кілометрів.

Бути захищеною

Але повернемося до корейської БМП AS21 Redback. Ще одна перевага цієї бойової машини – її рівень безпеки. Розробники потурбувалися про підвищення балістичного захисту шляхом модульного бронювання, блоки якого складаються з п’яти шарів.

Удосконалено протимінний захист завдяки встановленню індивідуальних енергопоглинальних сидінь для десантників, на днищі корпусу розташовані мати, що частково "гасять" імпульс вибуху. Знизу на дні комплексу також розташовані елементи композитної броні.

Iron Fist
Iron Fist, фото ілюстративне

Зрештою, південнокорейська БМП захищена системою активного захисту Iron Fist, яку створює ізраїльська компанія Israel Military Industries (IMI).

Тактико-технічні характеристики БМП Hanwha AS21 Redback

  • маса 42 тонни
  • дизельний двигун МТ-881 потужністю 1000 к. с.
  • гідромеханічна трансмісія Х-1100-5В
  • швидкість 65 км/год
  • запас ходу – 500 км
  • 3 члени екіпажу + 8 десантників
  • озброєння – 30-мм автоматична гармата MK44S Bushmaster II (є опція заміни на 40-мм гармату), спарений 7,62-мм кулемет MG, два ПТРК Spike LR2, 12,7-мм кулемет

Читайте також: Поляки за 2 місяці після контракту отримали першу роту південнокорейських танків К2