Південна Корея продовжує вести розробку свого перспективного основного бойового танка K3. При цьому наразі деякі модулі вже пройшли випробування, як от 130-мм гармата та композитна броня машини.
Як кажуть у сюжеті корейського оборонного медіа KFN, окрім згаданих елементів також робота ведеться ще у кількох напрямках. Згадується система керування вогнем зі штучним інтелектом, комплекс активного захисту (КАЗ) та система водіння.
Читайте також: Чому німецькі БМП Lynx досі не дісталися на фронт до ЗСУ та які це може мати наслідки для їхнього виробництва в Україні
Перспективний танк K3 від Hyundai Rotem отримає безпілотну башту зі 130-мм гарматою, а екіпаж у складі двох-трьох осіб розташується у броньованій капсулі в носовій частині корпусу. Додаткове озброєння мали скласти 12,7 мм кулемет та пускові протитанкових ракет.
Щодо ходових можливостей, то планується гібридний дизель електрична установка, схожу до якої вже мають китайці, разом з гусеницями з композитних матеріалів. При цьому загальна маса має скласти до 55 тонн з використанням багатошарової броні.

Загалом для реалізації проєкту в такому вигляді потрібно провести серйозні інноваційні розробки, щоб при цьому не постраждали показники із захисту танка. В такій ситуації це реально, бо очікувана тривалість розробки у 2023 році називалася у 12-17 років і скоріше за все спішити не будуть.
Щодо деталей розробки, то 130-мм гладкоствольна гармата від Hyundai WIA пройшла вогневі випробування ще в кінці 2024 року. Це означає про високий стан готовності, але це ще не включає робіт з інтеграції та скоріше за все передбачатиме додаткові покращення.
Також озвучено результати випробувань нової композитної броні, спеціально для танків K3. Заявляється, що якщо звичайна броня зазвичай пробивається на близько чотирьох з половиною шарів, то використання нової керамічної броні забезпечило пробиття лише півтора шару броні.
Це високий результат, який допоможе не лише краще захистити машину, а і зберегти її обмеження по масі. При цьому варто нагадати, що попереднє покоління керамічної броні вже використовується у південнокорейських танках K2, а також буде застосовано на перших партіях турецьких Altay.

Можна побачити, що Південна Корея веде активні роботи для розвитку проєкту. При цьому деякі з важливих компонентів вже реалізовані "в металі", що демонструє широкі можливості південнокорейського ОПК, який наразі входить у трьох найбільших виробників танків.
Читайте також: Чому "Укроборонпром" будує в США завод з виробництва хімії для боєприпасів та яка Україні в цьому вигода