xcounter
#

Як Південна Корея постачає озброєння і на що може розраховувати Україна

САУ К9
САУ К9
9101

Південна Корея зараз вкрай активно просуває своє озброєння на ринках Європи, погоджується на локалізацію та реалізує швидкі постачання, а також має зразки, які вона у 90-х отримала з РФ

Після того, як уряд Південної Кореї анонсував скасування заборони передачі Україні озброєння у відповідь на союз РФ та КНДР, з боку Defense Express доцільно нагадати, як саме ця країна постачає зброю. Особливо враховуючи те, що до формули "ворог мого ворога - мій друг", Сеул від передачі чи тим паче продажу озброєння Україні точно виграє.

Бо саме зараз Корея проводить справжню експансію на світовому ринку озброєння з окремим прицілом на Європу. А якщо розглядати останні події, то почати треба з Польщі, якій було продано танки K2, САУ K9, ракетні системи K239 Chunmoo та літаки FA-50, загалом на 12 млрд доларів.

Читайте також: Наскільки ATACMS справді краще за Storm Shadow, для такого порівняння є свої аргументи
FA-50
FA-50

І для отримання таких контрактів Сеул залучив майже всі свої козирі: швидке постачання із наявних запасів, кредитування та широку локалізацію. І під час виконання контракту Сеул вже демонструє комбіноване постачання, коли перша партія з вживаних машин передається протягом декількох місяців, а вже потім надходять абсолютно нові машини, а згодом починається локалізоване виробництво.

Наприклад, Військо Польське отримало першу партію танків K2 вже через 102 дні після контактування, через півроку вже мали 15 танків К2 та 48 САУ К9, а до 2025 року мають отримати ще 165 танків та 164 САУ. Після цього поляки мають право виготовити самостійно 820 танків у версії K2PL у темпі понад сотню машин на рік.

танки K2
Танки K2 у Польщі

Доволі схожий процес зараз відбувається із заходженням корейського озброєння до Румунії. Бухарест готується законтрактувати 54 155-мм самохідних артустановок K9 х 10 машинами забезпечення K10 ARV за 920 мільйонів доларів США. Також майже законтрактовані K2, активно оцінюються БМП AS21 Redback. При цьому Корея готова не тільки поставити Румунії бронетехніку, але й зробити дороги під неї. І мова також йде про дуже широку локалізацію та спільне виробництво.

На прицілі у Кореї, серед європейських країн, також Норвегія та Швеція, які наразі є потенційними клієнтами на ракетну систему K239 Chunmoo - конкурента HIMARS. При цьому її виробник, корейська Hanwha прямо говорить, що її головна перевага - поставити зброю значно швидше за конкурентів.

K239 Chunmoo Homar-K
K239 Chunmoo (польська назва - Homar-K)

Також треба додати те, що Корея активно заходить на оборонні ринки, на яких раніше була дуже активна РФ. Наприклад, просуває замість російських С-400 свій ЗРК KM-SAM, щоправда, поки у країнах Сходу: тверді контракти з ОАЕ, Саудівською Аравією та потенційний з Іраком. При цьому ціна на цей ЗРК доволі цікава - близько 320 млн доларів за батарею, що для комплексу із можливістю перехоплення балістичних ракет.

Але коли мова йде про постачання до України озброєння з Південної Кореї, то треба розділяти комерційні постачання, так і можливу пряму допомогу озброєнням. А у цьому випадку у Сеула є дійсно "неліквідні" зразки озброєння. Мова йде про російську бронетехніку, яка була отримана у вигляді виплати за борги. Це загалом 43 танки Т-80У, 67 БМП-3, а також 20 БТР-80, про які вперше пішла мова ще у квітні 2022 року. І тепер їх передача стає цілком можливою.

корея Т-80У БМП-3
Т-80У та БМП-3 ЗС Південної Кореї

Також треба пам'ятати, що Корея має більш ніж значні запаси артилерійських боєприпасів, які розраховані на близько 4000 одиниць 155-мм артилерійських систем (включно із тими, що у запасі). Окрім того, є запаси й 105-мм снарядів, яких лише за програмою WRSA-K накопичилось 3,4 млн.

Тобто загалом можливо вкрай позитивно оцінювати те, що Сеул планує зняти обмеження щодо експорту озброєння. Але головне пам'ятати, що Південна Корея навряд буде готова віддавати значні запаси свого актуального озброєння і скоріше буде зосереджена саме на комерційних контрактах. При цьому може бути у них максимально зацікавлена і через те, що зброю значно легше продавати, якщо вона має приписку "перевірено у реальному бою".

Читайте також: Рашисти заявили про перше використання ФАБ-3000 з УМПК, ціллю була лікарня (відео)