Ірак, який попри повалення режиму Саддама Хусейна все одно доволі активно скуповував російське озброєння, вирішив остаточно відмовитись від своїх планів та активізував закупівлю корейського зенітного ракетного комплексу середньої дальності KM-SAM.
Наразі мова йде ще про не офіційну інформацію, але, як пише Army Recognition, загалом мова йде про бажання закупити одразу вісім батарей KM-SAM у версії Block 2 (також відомий, як Cheongung-II), який має можливості протиракетної оборони. Вартість можливого контракту оцінена на рівні 2,56 млрд доларів.
Читайте також: ЗСУ FPV-дронами розгромили колону рашистів у Курській області: діяли за класикою (відео)
Для KM-SAM Block 2 це вже третій експортний контракт після того, як Південна Корея у 2022 році підписала масштабну угоду з ОАЕ на 3,5 млрд доларів, а на початку 2024 року з Саудівською Аравією на 3,2 млрд доларів. За ці кошти країни мають отримати 12 та 10 батарей відповідно.
І якщо уважно придивитися до всіх цих трьох країн у питанні перемовин щодо посилення ППО, то можливо знайти доволі цікавий факт. Ще у 2007 році ОАЕ нібито вела із РФ перемовини щодо закупівлі С-400, але у підсумку відмовилась від цієї ідеї, але зараз купує корейський ЗРК. У 2017 році була досягнута домовленість про продаж С-400 до Саудівської Аравії, але у 2021 році відмовилась від намірів та надала перевагу THAAD.
А Ірак декларував намір закупити С-400 у 2019-2020 роках. Також нагадаємо, що Багдад у 2014 році замовив за 2,3 млрд доларів 48 ЗРГК "Панцирь" з яких станом на 2018 рік було поставлено близько половини. Але станом на 2022 рік контракт не було виконано і призначені на експорт машини Москва направила на фронт або поспіхом спробувати "закрити" дірки у ППО.
Тобто всі три країни відмовились від задумів й обрали корейський KM-SAM Block 2. При цьому причини такого вибору для арабських країн традиційні - намір диверсифікувати постачальників озброєння. Окрім того, безумовною перевагою корейського ЗРК є його ціна. Бо за одну батарею Сеул просить лише близько 320 млн доларів.
Зазначимо, що під батареєю у KM-SAM мається на увазі один ЗРК (якщо користуватися радянською термінологією). І батарея KM-SAM це одна РЛС, командний пункт, 4-6 пускових по вісім ракет на кожній. Додамо, що можливості KM-SAM Block 2, розробка якого була завершена у 2017 році, дозволяють перехоплювати аеродинамічні цілі та балістичні цілі.
Дальність знищення перших становить до 50 км з новими ракетами та до 40 км старими. Окрім того нова ракета може перехоплювати балістичні ракети на висотах до 20 км за рахунок кінетичного перехоплення (технологія hit-to-kill).
Ракета має комбіновану систему наведення, коли на маршевій ділянці кінцева точка маршруту оновлюється через радіоканал, а при наближенні до цілі починає працювати вже активна радіолокаційна головка самонаведення. Варто зазначити, що перша версія ракети KM-SAM Block 1 була створена російськими "Алмаз-Антей" та "Факел" на основі 9М96 для С-400. Але розробка тривала з 2001 по 2011 рік і завершилась до накладення санкцій на РФ за анексію Криму.
Читайте також: Що це за колісна САУ "Мальва", яку рашисти вже використали проти ЗСУ на Харківщині