xcounter
#

Наскільки ATACMS справді краще за Storm Shadow, для такого порівняння є свої аргументи

5526
Пуск ракет ATACMS по рашистам в ніч на 17 жовтня 2023 року, скрін-шот з відео
Пуск ракет ATACMS по рашистам в ніч на 17 жовтня 2023 року, скрін-шот з відео

Або що реально може стояти за дискусіями по тому, хто і які далекобійні ракети має постачати Україні

Питання про необхідність поставок додаткового далекобійного озброєння для України від країн Заходу продовжує стояти і на тлі того, що на початку цього місяця було вперше зафіксовано використання вітчизняних ракет "Нептун" для удару по території РФ. Окремо специфічним на цьому тлі виглядає зокрема той момент, що як мінімум в нашому інфопросторі досі час від часу циркулює питання, так чи дасть Німеччина нарешті свої крилаті ракети Taurus, і якщо ні, то чому.

Ну і заодно – повідомлення в західних ЗМІ про те, що Італія можливо передасть Україні частину свого запасу ракет Storm Shadow, по яким ще в 1997 році було укладено контракт на 200 одиниць, але фактично наявна кількість невідома.

Читайте також: "​Термо Проджектс Україна" на Eurosatory 2024 вперше представляє власну лінійку кліматичних рішень
Крилата ракета Storm Shadow під крилом модернізованого Су-24М, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України

Ці всі речі можуть свідчити про те, що серед країн Заходу насправді ще може не бути остаточного консенсусу по тому, які типи далекобійних ракет, в яких кількостях і під які завдання постачати – його може ще не бути.

Тому на цьому тлі показовою може бути ось ця публікація в Military Balance Blog від IISS, автори якого по суті ставлять питання так – в плані далекобійних ракет для України кращим варіантом є американські балістичні ракети ATACMS, аніж європейські крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow та SCALP-EG. І тут вони наводять наступні аргументи.

Французька крилата ракета SCALP-EG під крилом Су-24М, серпень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Для початку, сам факт успішних ударів Сил оборони України по військовим об’єктам окупантів у Криму з використанням ATACMS, які увінчались зокрема знищенням двох літаків МиГ-31 на аеродромі "Бельбек", потопленням ракетного корвета "Циклон" та ураженням паромної переправи окупантів у Керчі, прямо вказує на те, що США передали нам модифікації цих ракет із дальністю стрільби до 300 кілометрів, оснащені касетним або ж унітарним спорядженням.

У той час як експортні варіанти крилатих ракет Storm Shadow та SCALP-EG мають обмеження по дальності пуску всього в 250 кілометрів. Тому, мовляв, уже за показником дальності пуску ATACMS є значно кращим варіантом, аніж крилаті ракети повітряного базування від Франції та Великої Британії.

Уражена в ніч на 30 травня 2024 року паромна переправа окупантів у Керчі, фото - Генштаб ЗСУ

Далі автори IISS вирішили звернути свою увагу на питання носіїв під далекобійні ракети західного зразка, а саме – яку гнучкість в розгортанні вони дають, та про ступінь їх невразливості від засобів ураження РФ. І тут вони ставлять акцент на тому, що M142 HIMARS як пускова під ATACMS є значно гнучкішим засобом доставки, аніж наші Су-24М, адаптовані під Storm Shadow та SCALP-EG.

Від Defense Express тут можемо додати, що наведене вище порівняння від IISS може мати на меті не просто порівняти між собою західні далекобійні ракети в розпорядженні ЗСУ, але й заодно простимулювати, що США почали нарощувати поставки нам ракет ATACMS.

Раніше Defense Express писав про те, чи можна ATACMS інтегрувати під F-16, або як у Ізраїлі зробили Air Lora.

Air Lora під F-16 (фото: Israel Aerospace Industries)

Читайте також: Рашисти заявили про перше використання ФАБ-3000 з УМПК, ціллю була лікарня (відео)