xcounter
#

Рашисти заявили про перше використання ФАБ-3000 з УМПК, ціллю була лікарня (відео)

Рашисти заявили про перше використання ФАБ-3000 з УМПК, ціллю була лікарня (відео)
8835

Новий російський КАБ на базі ФАБ-3000 М-54 є найпотужнішим боєприпасом вагою у 3 тонни з яких 1200 кг - вибухова речовина

Ворог заявив про перше бойове використання вкрай потужних авіаційний фугасних бомб ФАБ-3000 М-54 з комплектом УМПК. Тобто мова йде про найбільший вид так званих КАБів, які з'явились у нього в арсеналі.

Як доказ було розповсюджене відео з ударом по будинку у населеному пункті Липці, на північ від Харкова.

Читайте також: Це було з категорії неможливо: Румунія все ж таки передає батарею Patriot

Зазначимо, що цей населений пункт наразі є не лише прикордонним, а й прифронтовим. А ціллю удару стала лікарня.

Липці лікарня

Як зафіксовано на відео - сама бомба промахнулась, але справа в тому, що шляхом постійного нарощування калібру бомби рашисти якраз і намагаються компенсувати недоліки системи навігації та керування комплектів УМПК.

І у випадку з ФАБ-3000 М-54 це про боєприпас довжиною 3,3 метра, діаметром (по стабілізатору) у 1 метр, загальною вагою 3067 кг, з яких близько 1200 кг вибухової речовини. Тому, з огляду, на це, промах бомби навіть на декілька десятків метрів вже має менше значення, ніж у порівнянні із ФАБ-250 чи ФАБ-500.

ФАБ-3000 М-54
ФАБ-3000 М-54 на заводі "53 Арсенал" у селищі Юганец Нижньогородської області РФ

Але основним питанням залишається носій цих ФАБ-3000 з УМПК, хоча очевидно, що мова йде про фронтовий бомбардувальник Су-34, який на центральному пілоні наче може нести боєприпаси вагою до 4 тонн. Також під питанням дальність скидання такого боєприпасу, яка може бути меншою ніж у бомб меншого калібру.

Також варто зазначити, що про роботи над створенням комплекту УМПК під ФАБ-3000 стало відомо у березні. До цього у РФ похизувались тим, що відновили виробництво цих бомб, про що стало відомо завдяки візиту вже екс-міністра оборони Шойгу на "53 Арсенал" у селищі Юганец Нижньогородської області РФ, це 750 км від України.

Також відомо де виробляються комплекти УМПК - на головному підприємстві корпорації "Тактическое ракетное вооружение" у підмосковному місті Корольов, як і те, що у їх виробництві використовуються іноземні верстати, зокрема з Китаю.

На фоні чого можливо лише згадати, що на фоні дозволу західних країн бити по військових цілях у РФ, вкрай важливо розширити географію ударів і на такі відстані та об'єкти відповідним далекобійним озброєнням. І надання відповідних засобів значно краще за бідкання на те, що НАТО не встигає підготуватися до російської агресії.

Читайте також: Південна Корея скасує заборону передачі Україні озброєння у відповідь на союз РФ та КНДР