Виграш Boeing у конкурсі на створення нового винищувача шостого покоління F-47 безумовно буде поворотним моментом в історії цього гіганта. Справа в тому, що у Boeing зараз, м'яко кажучи, не дуже легкі часи, компанія в астрономічних збитках, її лихоманить від систематичних затримок в оборонному секторі, на які накладаються проблеми із цивільними літаками та страйками працівників, а ще зверху - провал космічного сегмента з кораблем Starliner.
Й тому отримання величезного замовлення на винищувачі шостого покоління - це величезний шанс. Бо лише на дорозробку літака та початок серійного виробництва Пентагон виписує чек на 20 млрд доларів. А загальний об'єм замовлень вимірюється у сотнях млрд доларів до кінця цього сторіччя.
Читайте також: На які експериментальні літаки може бути схожий F-47: X-36 та Bird of Prey, або чому це про спадщину McDonnell Douglas

Але на виграш саме пропозиції Boeing, а її конкурентом був лише Lockheed Martin, можливо подивитися й очима Пентагона. І справа навіть не у характеристиках прототипів від цих компаній, а у виробничих потужностях та питання розвитку та підтримки власного ОПК.
Lockheed Martin виграв всі два замовлення на винищувачі п'ятого покоління - F-22 та F-35. Тобто компанія вже має виключні компетенції у цьому питанні, а за рахунок F-35 - портфель очікуваних замовлень на понад 2,5 тисячі машин з яких 1,7 тисячі для збройних сил США. І це замовлення буде виконуватись до середини цього сторіччя.
Саме тому видача ще одного замовлення Lockheed Martin буде означати те, що на його виробничих лініях може не вистачити місця для необхідного об'єму F-35 та F-47. Саме тому Boeing дуже сильно вклався у цей проєкт та модернізував виробничі потужності на заводі у Сент-Луісі, де завершується виробництво F/A-18 Super Hornet припинять у 2027 році.
Більше того віддати перемогу Lockheed Martin означало остаточно зробити його монополістом, бо лише його інженери та конструктори, коли прийде час розробляти винищувач вже сьомого покоління будуть мати справжній досвід розробки винищувачів. А от якщо Boeing справиться із цим замовленням, то до сьомого покоління підійдуть, вже дві компанії. А якщо згадати про Northrop Grumman, що веде розробку бомбардувальника B-21 Raider, то мінімум три.

І у виборі переможця у Пентагоні об'єктивно мали враховувати й це, а не лише порівнювати можливості прототипів та декларації конструкторів. Інше питання, а чи зможе це потягти Boeing, який посипався на значно простіших речах. Наприклад, з багатостраждальними повітряними заправниками KC-46A Pegasus, або із затримкою у переробці двох Boeing-747 в Air Force One заради чого прийшлось знизити вимоги безпеки. Тобто існує далеко не нульова вірогідність, що F-47 може поховати Boeing.
Також варто нагадати, що за пару тижнів до оголошення переможця у конкурсі стало відомо, що з підпроєкту зі створення палубного винищувача шостого покоління F/A-XX викинули Lockheed Martin. Тобто є вірогідність, що й палубну машину також буде робити Boeing, хоча його конкурентом є Northrop Grumman. А це означає, що ставки ще вищі.
Читайте також: Франція відмовилась від послуг США у розробці гіперзвукової зброї, ракетоносій має бути французьким