xcounter
#

Стало відомо, що "відріже" від себе Boeing, щоб врятуватися від астрономічних збитків

6706
Стало відомо, що "відріже" від себе Boeing, щоб врятуватися від астрономічних збитків

Авіагігант Boeing через фінансову кризу змушений відмовитися від космічних проєктів і не тільки

Келлі Ортберг, гендиректор корпорації Boeing, заявив, що компанія, яка отримала квартальні збитки у 5 млрд та скорочує 17 тисяч працівників, знаходиться у настільки критичному стані, що змушена "відсікти" якусь сферу своєї діяльності.

Наразі корпорація шукає рішення шляхом переоцінки виробничого портфоліо. А Келлі Ортберг вважає, що найкращим рішенням буде розвантажити компанію відмовою від космічного сегмента, або ж значної його частини.

Читайте також: Збитки від 5 млрд та скорочення 17 тисяч працівників: Boeing лихоманить, а це про 6 оборону компанію у світі

Зокрема ще у серпні з'явилась інформація, що Boeing може продати свою частку United Launch Alliance - спільного із Lockheed Martin виробництва ракетоносіїв Atlas V, Delta IV Heavy та Vulcan Centaur. При цьому Atlas V є штатним ракетоносієм для виведення важких військових космічних апаратів збройних сил США.

United Launch Alliance
United Launch Alliance

Але, як пише Defense One, для Boeing тепер проблема не скільки виставити щось на продаж, а зробити так, щоб це купили. Як мінімум інтерес Sierra Space до цього активу та доступу до космічних контрактів Пентагону поки нічим не завершився.

Як було відомо раніше і тепер підтвердилося генеральним директором, космічний корабель Starliner виявився збитковим. Перша пілотована місія на МКС була провальною, а це означає що "згорів" контракт з NASA на 4,2 млрд доларів. Ба більше, ціна була фіксованою, тож Boeing був змушений докласти ще 1,6 млрд доларів.

Плюс до того у цьому кварталі компанією було втрачено 2 млрд доларів з оборонного підрозділу, а зокрема через проблеми з навчально-тренувальним літаком T-7. Проте корпорація не може відмовитися від оборонних контрактів, "навіть, якби захотіла" за словами генерального директора Boeing, оскільки військова техніка є головною їх спеціалізацією. Тож керівництво збирається зберегти авіаційну та збройну програми, а під скорочення підпаде космічний сектор.

Boeing, T-7 trainer
Навчально-тренувальний літак T-7

Виробничі витрати компанії на усунення проблем T-7А виявилися більшими, ніж очікувалося. Проблеми також виникли із виготовленням комерційного танкера ВПС KC-46 і морського літака ВМС P-8, оскільки працівники підняли страйк і тим самим уповільнили темпи виробництва. Тож фінансовий директор Boeing повідомив, що через фінансові труднощі було прийнято рішення завершити виробництво вантажного літака 767.

Читайте також: Слідом за Boeing про скорочення робітників оголосив Airbus і це буде оборонний та космічний сегмент