Авіагігант Boeing зараз переживає дуже не добрі часи, а сама компанія починає заходити у небезпечне піке. Згідно з повідомленням від самої компанії, результати третього кварталу будуть вкрай негативними. При цьому як у сегменті цивільного літакобудування, у космічному та оборонному. І мова йде про орієнтовні збитки на рівні від 5 млрд доларів.
У повідомлені, публікація якого має вочевидь підготувати інвесторів та ринок до дуже поганих нових вказано, що сегмент авіалайнерів зазнає доподаткових збитків у розмірі 3 млрд доларів, а оборонний сегмент - 2 млрд доларів. Загалом збитки на акції очікуються на рівні 9,97 долара. А операційний грошовий потік (operating cash flow) скоротиться до 1,3 млрд доларів.
Читайте також: Лазер, APKWS, гармата, кулемет та РЕБ: ультимативний антидроновий комбайн від Leonardo (відео)
Boeing вказує, що їх потягнула вниз програма літаків 777X, яка зіткнулась із затримкою випробувань нових версій, а також страйк працівників, які вимагають підняти зарплатню на 40% та відкинули пропозицію щодо 25% підвищення. Через їх страйк припинено виробництво літаків Boeing 737 MAX та 777, що за оцінками коштує компанії 1 млрд доларів щомісячно. Операційна маржа цивільного сегмента очікується на рівні 54%.
Оборонний сегмент Boeing продовжує страждати від укладання контрактів з фіксованою ціною. З них 0,9 млрд доларів через проблеми із навчальним T-7A. Решта через розробку дрона-танкера MQ-25 та пілотованого танкера KC-46 Pegasus, на фоні завершення виробництва цивільної версії Boeing 767. Загалом саме Boeing Defense Space and Security очікує операційну маржу на рівні 43%.
Враховуючи те, що у Boeing справи погані і у космосі, бо її пілотований корабель Starliner провалив першу пілотовану місію на МКС, загальна ситуація трохи гірша. Бо загалом у розробку цього космічного корабля було вкладено 4,2 млрд доларів за контрактом з NASA, але це був контракт з фіксованою ціною, а Boeing вийшов за межі бюджету та зі своєї кишені виклав ще 1,6 млрд доларів.
Для стабілізації компанії у Boeing прийняли рішення скоротити одразу 10% від всіх своїх працівників на всіх рівнях. Враховуючи те, що загалом по всьому світу у цій компанії працює близько 170 тисяч осіб це означає скорочення 17 тисяч працівників.
Скільки з них буде звільнено з оборонного сегмента - невідомо. Але Boeing відповідає за дуже багато окремих видів озброєння для США та збройних сил по всьому світу. Лише у сфері авіації це про поточні контракти на F-15, F/A-18, AH-64 Apache та CH-47 Chinook. А насправді мова йде про те, що він стабільної роботи Boeing залежать навіть такі речі, як виробництво ракет до Patriot, бо саме ця компанія робить до них головки самонаведення. Більше того, навіть стратегічна протиракетна оборона США із ракетами SM-3 це про екзоатмосферний кінетичний перехоплювач від Boeing.
А враховуючи те, що ланцюги постачання та виробництва озброєння в американському та взагалі західному оборонному комплексі дуже щільно переплетені, будь-який негаразд із Boeing доволі загрозливий. Бо мова йде про шосту оборонною компанією у світі,
Читайте також: Що це за "Шахед" із головкою самонаведення, що про нього відомо та чи дійсно він вже у серії