xcounter
#

У Boeing знову проблеми через багатостраждальний KC-46A Pegasus - перевіряють всі танкери та припинили виробництво

2692
KC-46A Pegasus (всі фото: US DoD)
KC-46A Pegasus (всі фото: US DoD)

Збитки Boeing від контракту на KC-46A Pegasus вже перевалили за 7 млрд доларів, а на старі проблеми нашаровуються нові й після перерви у виробництві через страйк його зупинили через тріщини у конструкції

Всі 89 літаків-заправників KC-46A Pegasus які знаходяться в експлуатації повітряних сил США направлені на перевірку. Це відбулось після того, як на двох нових машинах, які готувались до передачі до повітряних сил, були знайдені тріщини.

Окрім того, виробник літаків, Boeing, призупинив постачання KC-46A Pegasus до часу з'ясування всіх причин появи тріщин та реалізації ефективного плану "корегуючих дій", пише видання TWZ, яке дізналось про проблему з власних джерел та поспілкувалось з представниками повітряних сил США та Boeing.

Читайте також: Туреччина відстрілялась своїм аналогом "Нептуна", Kara Atmaca, на рекордні понад 400 км

KC-46A Pegasus
KC-46A Pegasus
Зокрема тріщині були виявлені в основних та другорядних конструкціях літаків, але не на льотних поверхнях та шарнірах. І кожен літак за результатом перевірки та знаходження на ньому тріщин, має бути відремонтований. І збоку Defense Express зазначимо, що мова не йде про "втому металу", яка є характерним супутником довгої експлуатації літаків.

Бо мова йде про абсолютно нові машини, а перший KC-46A Pegasus був прийнятий в експлуатації лише на початку 2019 року. Більше того, дефекти знайдені на двох літаках з партії у чотири машини.

Також варто нагадати, що KC-46A Pegasus виявився проблемною машиною, який страждав від проблем із заправною стрілою та системою її керування, а також із витоком палива. Попри всі зусилля, цей повітряний танкер має дуже низький показник готовності до виконання місій нижче 24%, що зафіксовано у річному звіті за 2024 рік DOT&E (Директор з експлуатаційних випробувань та оцінки міноборони США).

Більше того, KC-46A Pegasus постачається до повітряних сил США за горезвісним контрактом із фіксованою ціною, які стали для Boeing причиною дуже глибокої кризи. Станом ще на 2023 рік збитки компанії за цим літаком оцінювались у 7 млрд доларів.

При цьому у 2024 році постачання танкера ставили на паузу, як мінімум, двічі. У березні на два місяці через брак проволоки-фіксатора гайки карданного підвісу у системі висування заправної стріли. А з 13 вересня розпочався страйк працівників Boeing тривалістю сім тижнів, які збирали KC-46A Pegasus та P-8 Poseidon.

Варто додати, що KC-46A робиться на основі лайнера Boeing-767. Але наразі невідомо про будь-які плани перевірки цього пасажирського літака. Можливо це пов'язано з тим, що тріщини були знайдені у специфічних елементах контракції KC-46A, які відрізняються від тих, які використовуються у Boeing-767. Але виробництво цивільної версії цього літака було завершено у 2024 році.

Читайте також: Що самі рашисти пишуть про свій рідкісний С-350 "Витязь", який вже тричі фігурував у списку втрат