Одне із російських пропагандистських "ЗМІ" опублікувало огляд на рідкісний для армії РФ комплекс С-350 "Витязь", який уже тричі фігурував у переліку втрат російських окупантів, про один із таких епізодів стало відомо у лютому 2025 року.
Цей огляд цікавий в ракурсі того, які характеристики заявляють росіяни по С-350, та як планують позиціонувати цей комплекс на експорт. Хоча в даному випадку мова взагалі про тип ЗРК, по якому на початок 2022 року було відомо про наявність лише 12 пускових установок (тобто неповний дивізіон).
Читайте також: Вибух та пожежа на "Уфаоргсинтез" це не про НПЗ, а про виробництво у РФ вибухових речовин

Рашисти заявляють зокрема, що на пусковій установці С-350 начебто можна розміщати навіть два типи зенітних ракет – малої дальності на 10-15 кілометрів та середньої дальності від 40 до 120 кілометрів, але без деталізації по конкретним типам. Заявлена дальність виявлення цілей цього комплексу – до 240 кілометрів.
Далі заявляється, що під час державних випробувань російський комплекс С-350 "Витязь" начебто показав свою здатність протидіяти не тільки літакам та вертольотам, але й також КР та протирадіолокаційним ракетам, і навіть керованим авіабомбам та реактивним снарядам від РСЗВ.
А щодо практики використання С-350 під час повномасштабної війни РФ проти України прописується твердження загального характеру - мовляв, цей комплекс начебто показав здатність протидіяти Storm Shadow та безпілотникам літакового типу, але без будь-яких показників, які б могли обгрунтувати таке твердження.

Щодо експорту – прописується варіант продавати С-350 тим країнам, які зараз продовжують використовувати С-300 (окрім України, звісно). Тим більш, що російський С-350 створювався саме як заміна радянському С-300, тільки тут питання в тому, скільки часу в самих росіян зайняла робота по цьому ЗРК.
Бо перші нариси по майбутньому С-350 росіяни показали ще в 1999 році, під час авіасалону МАКС-1999, однак безпосередньо робота над цим ЗРК стартувала лише на початку 2010-х років, і уже в 2020 році цей комплекс був прийнятий на озброєння армії РФ.
Стверджується, що за поточними планами Росія планує виготовляти С-350 "Витязь" як мінімум до 2027 року, і з цього випливає, що на даний момент ЗРК цього типу для російських окупаційних військ ще не поставлені в достатній кількості, тому якось зарано говорити про експортні перспективи цієї системи.
Але при цьому всьому рашисти демонстрували С-350 в листопаді 2024 року на експозиції Airshow China в місті Чжухай, та під час IDEX 2025 в лютому поточного року.

Читайте також: Новий шушпанцер від РФ: КамАЗ з корабельним радянським "вулканом" АК-630