xcounter
#

Як не треба розробляти проєкт "Золотий купол" та що пропонують американські оборонні гіганти для його реалізації

3481
Пускова THAAD. Фото: US DoD
Пускова THAAD. Фото: US DoD

За іронією долі американські оборонні компанії представили свої бачення "Золотого купола" на Паризькому авіасалоні в Ле-Бурже і пропозиції насправді дуже реалістичні

Американські компанії ОПК досі не знають, яким буде майбутній "Золотий купол" і продовжують подавати різні ідеї щодо його реалізації. І це при тому, що проєкт має бути готовий вже через три роки, тож залишається лише подавати ідеї щодо можливого майбутнього.

Як повідомляє Breaking Defense, на полях Паризького авіасалону в Ле-Бурже представники різних виробників засобів ППО представили власні візії майбутнього захисного "куполу". При цьому вони зійшли на думці щодо використання вже готових рішень для інтеграції у систему.

Читайте також: Торпеди не літають... чи все ж літають: США купують крилаті торпеди HAAWC на $61 мільйон
Випробувальний пуск SM-6 із комплексу Typhon
Випробувальний пуск SM-6 із комплексу Typhon. Фото: US Army

Так, у Lockheed хочуть стати головними у розробці, при цьому пропонуючи використання відкритої архітектури, наводячи у приклад австралійський проєкт Air6500. Це дозволить додавати до неї додаткові засоби без потреби у складній інтеграції.

Конкретно згадуються зенітно-ракетні комплекси NASAMS та THAAD, які вже активно використовуються у США та довели свою ефективність на полі бою. Дуже логічний погляд, що дозволяє скоротити витрати та час на реалізацію загального проєкту.

ЗРК NASAMS

При цьому в компанії Raytheon додають, що наявне озброєння вже сумісне між собою завдяки використанню Link 16, що спрощує об’єднання в одну мережу. Leonardo при цьому пропонує додати туди свої засоби боротьби з безпілотниками.

Загалом найбільшою проблемою "Золотого купола" називають досі відсутнє повноцінне загальне технічне завдання. При цьому космічні війська США отримали не тільки лідерство у проєкті, а також управління розробкою космічних перехоплювачів.

Пускова THAAD
Пускова THAAD. Фото: US DoD

З іншого боку, Агенція протиракетної оборони (MDA) працює над сучасним засобом боротьби з різними ракетними та повітряними цілями SHIELD, яка має бути розроблена протягом 10 років за 151 млрд доларів. Але ніхто не знає що це буде, при цьому від Defense Express можемо припустити що це може бути навіть авіаційна ракета, здатна боротися з гіперзвуковим озброєнням.

Американська промисловість не хоче ставити під питання строки реалізації та ідеї "Золотого куполу", очікуючи на подальші рішення від Пентагону. З усім тим уточнюється, що для реалізації треба буде залучити не тільки великі оборонні гіганти, а також звичайні комерційні компанії та стартапи.

ЗРК Iron Dome
ЗРК Iron Dome

Загалом бачимо, що хоча серед представників ОПК існує відносно чітка візія щодо подальшої розробки, відсутність чітких цілей створює суттєві проблеми. Це може стати цінним уроком для України щодо управління складними військовими проєктами.

Читайте також: Додаткове "оборонне озброєння" піде в Україну: блокування допомоги від США припинено