У міністерстві оборони США офіційно оголосили про поновлення передачі Україні озброєння. Про це дуже стисло повідомив головний представник Пентагону Шон Парнелл, який зазначив, що відновлення постачань здійснено за рішенням президента.
"За вказівкою президента Трампа міністерство оборони надсилає Україні додаткову оборонну зброю, щоб українці могли захищати себе, поки ми працюємо над забезпеченням міцного миру та припиненням вбивств", - йдеться у заяві яка загалом складається з двох речень. У другому - те, що оцінка постачань озброєння для країн по всьому світу продовжується та є частиною принципу America First.
Читайте також: Винищувач FCAS приречено: Dassault хоче 80% замість третини, а Airbus погрожує знайти іншого партнера

До цього Дональд Трамп під час зустрічі з прем'єром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу заявив, що США "змушені" надсилати зброю, бо українці "повинні мати змогу захистити себе". Також, вже за інсайдами західних ЗМІ, американський президент у розмові із Володимиром Зеленським заявив, що не давав розпорядження призупинити допомогу Україні, а лише проаналізувати запаси.
Нагадаємо, що рішення призупинити надання допомоги України було офіційно підтверджено Пентагоном 2 липня. Таким чином, як і у березні, пауза у передачі вже погодженого озброєння тривала близько тижня. І тоді це рішення, на рівні інсайдів, походило від міністра оборони США Піта Хегсета, який тоді нібито дав усне розпорядження. І дуже схоже, що й тепер все "спишуть" на нього.
У будь-якому випадку, головним залишається те, що США заявили про поновлення передачі озброєння, яке дуже критичне для Сил оборони України. Але першопричина блокування, так і залишається не вирішеною, як і те, що формально це вже другий випадок, коли це стається нібито через непогоджене рішення посадовців. І саме тому стає сюрпризом не лише для Києва, а й для Вашингтона.
Більше того, головною проблемою може бути якраз те, що у Пентагоні переглядають не розподіл запасів, а розподіл виробництва. Особливо за цілою низькою критичних для України постачань. Зокрема тих самих ракет до Patriot, яких на рік на всіх операторів виробляють 600 MSE та 240 GEM-T на рік.

Виходячи з цього, можливо зрештою будуть знайдені консенсусні рішення, коли обмежені постачання одних зразків озброєнь, які у Пентагоні будуть берегти для своїх потреб, будуть компенсовані іншими, можливо менш високотехнологічними, але більш масовими. Або зрештою у США зрозуміють, чому Україна потребує великої кількості ракет до Patriot - через відсутність у ЗСУ відповідних можливостей знищення пускових ОТРК "Искандер" та KN-23 з КНДР на території РФ.
Бо зрештою проблема в тому, що без відповідних далекобійних засобів ураження та цілевказання існує можливість боротися лише зі "стрілами", в той час, коли "лучник" почувається в абсолютній безпеці.
Читайте також: Як творці Patriot робили зенітний дрон Coyote та чому все одно вийшла зенітна ракета