Сьогодні, у ніч на 3 березня, близько 02:35 за місцевим часом (23:35 по Києву) на заводі "Уфаоргсинтез" на півночі Уфи, Башкортостан, стався вибух та доволі масштабна пожежа.
Місцева влада, станом на ранок, спростовує те, що це був удар українських дронів. Але Україна вже давно має можливості ураження російських об'єктів на відстані й більшій за 1350 км від лінії фронту.
Читайте також: Що це за ракети від Великої Британії, одразу 5000 яких отримає Україна, а згодом і буде їх виробляти
Це підприємство є технологічною частиною "Башнефть-Новойл" - нафтопереробного заводу з проєктною потужністю понад 7 млн тонн нафти на рік. Обидва підприємства належать "Башнефть".
Водночас удар по "Уфаоргсинтез" цілком логічний з точку зору дуже вивіреної селекції цілей. Бо мова йде не про черговий нафтопереробний завод. Й навіть не про те, що "Уфаоргсинтез" є одним з ключових підприємств, що випускає близько третини фенолу та ацетону у РФ, а також 15% всього поліетилену високого тису.
Справа в тому, що валова частка продукції "Уфаоргсинтез" йде до виробників вибухових речовин. Зокрема, відповідно до російських баз державних контрактів, одними з основних замовників продукції цього підприємства є: "Чебоксарское производственное объединение имени В.И. Чапаева", "Бийский олеумный завод" та "Завод им. Свердлова".

Завод у Чебоксарах напряму належить "Ростех", він спеціалізується на виробництві вибухівки, гумотехнічних та пластмасових виробів та напряму належить "Ростех". Заввод у Бійську - є федеральним казеним підприємством з виробництва вибухових речовин, є філіалом "Завод им. Свердлова", який є найбільшим у РФ виробником вибухівки.
Загальна відома вартість державних контрактів "Уфаоргсинтез" з цими трьома оборонними підприємствами, що містяться в базах - понад 1 млрд доларів (94,48 млрд рублів). Саме тому не дивно, що у 2016 році "Ростех" дуже сильно хотів включити "Уфаоргсинтез" у свій склад, але у підсумку його поглинула "Башнефть".
Зазначимо, що це не єдине російське нафтохімічне підприємство, яке є постачальником сировини для виробництва вибухівки, на якому за останній час пролунав вибух. Зокрема, наприкінці січня, дронами було уражено підприємство "Сибур-Кстово", який є основним постачальником сировини для вже згаданого "Завод им. Свердлова", а до того ж входить до "общака" Путіна.
Читайте також: Чи може Німеччина відмовитися від F-35 і що по деяких інших закупівлях у США