Американська Lockheed Martin провела випробування модернізованих ракет PAC-3 MSE до систем протиповітряної оборони Patriot. При цьому здійснювалося перехоплення повітряно-реактивних цілей (Air Breathing Threats), що відповідає безпілотникам, крилатим ракетам та літакам, але не балістичним ракетам.
Заявляється, що покращення стосувалися оновлень програмного забезпечення та нових алгоритмів для наведення на ціль. З тексту пресрелізу Lockheed можна зробити висновок, що модернізація була спрямована на кращу протидію високоманевровим цілям.
Читайте також: РФ "підбила" свій "Альтиус" власним РЕБом, а унікальна система навігації, як на Су-57 - відмовила

Перше що можна побачити у цій новині – сучасну тенденцію, коли для модернізації озброєння достатньо імплементувати відповідні зміни до його програмного забезпечення, без серйозних змін у “залізі”. Таким чином можна підтримувати актуальність засобів та швидко адаптувати їх нових викликів.
Другим викликає питання такого покращення PAC-3 MSE, яка успішно перехоплювала не тільки балістичні, а навіть і гіперзвукові ракети. На фоні таких загроз дрони та крилаті ракети здаються не такими серйозними цілями, але насправді не все так просто.

Так, сучасні засоби еволюціонують, отримуючи додаткові можливості з маневрування, відстрілу пасток та відбивачів, а також отримують можливості малопомітності. Це в купі постійно ускладнює задачу їхнього перехоплення.
Серед цілей, які тут можуть бути цікаві для американських ЗРК можна відмітити іранські та російські БПЛА "Шахед", російські крилаті ракети Х-101 та "Калибр", а також надзвукові протикорабельні ракети "Оникс". Тобто цілий арсенал, який тепер буде ефективніше збиватися з Patriot.

Звісно, тут можна сказати, що PAC-3 MSE це протиракета і використання її на інші цілі дуже затратно. Але тут зазначимо, що мало того, що їх виробляють більше за GEM-T, так інколи може скластися ситуація з потребою у перехопленні загрози й відсутності більш відповідних засобів, тож доведеться використовувати під рукою що є.
Загалом модернізація сучасних засобів протиповітряної оборони дозволяє залишати їх актуальними на сьогоднішньому полі бою. В цьому суттєво допомагає і досвід України, яка активно застосовує зенітно-ракетні комплекси Patriot проти рашистів.
Читайте також: Китай хоче налякати США хизуючись початком серійного виробництва свого стелс-винищувача J-35