Минулого тижня Повітряні Сили ЗСУ вперше в історії успішно збили з зенітного ракетного комплексу Patriot російську ракету Х-47 "Кинджал" – перехоплення цієї ракети підтвердили безпосередньо у ПС ЗСУ, а згодом і бригадний генерал ПС США Пет Райдер, представник Пентагону.
Водночас у CNN розповідають, яку саме ціль хотіли уразити росіяни своєю ракетою "Кинджал", яку вони активно піарили як "гіперзвукову", і поцілити окупанти хотіли саме в зенітний ракетний комплекс Patriot, як розповіли виданню два американські посадовці.
Читайте також: Х-47 "Кинжал": балістичний чи гіперзвуковий, як взагалі працює, як з'явився у РФ та став міфом
З цікавого відзначається таке – що для перехоплення Х-47 "Кинджал" було випущено одразу декілька ракет з ЗРК Patriot під різними кутами, і це демонструє, наскільки швидко насправді наші військові змогли опанувати цю зброю, щоб якнайкраще збивати російські ракети.
Водночас націлитися на Patriot своїм "Кинджалом" у рашистів вийшло, бо вони змогли вловити сигнали від цього зенітного ракетного комплексу. "Радар [стандартна батарея Patriot може бути оснащена радаром з АФАР AN/MPQ-53 або ж потужнішим AN/MPQ-65] випромінює сильний сигнал і зрештою його помітять російські засоби радіотехнічної розвідки", – відзначає американський полковник у відставці Девід Шенк, його цитує видання The War Zone. Тому насправді важливо використовувати системи Patriot у поєднанні з імітаторами РЛС.
Окремо наголошується, що, наприклад, повноцінну батарею Patriot (з шістьма і більше пусковими) насправді аж ніяк не можна назвати "голкою в стозі сіна" – для її розгортання потрібні 50-60 військових, експлуатації – 25-30, а сама батарея займає близько квадратного кілометра, тому також варто потурбуватися і про високоякісні макети цих ЗРК, щоб заплутати росіян, де насправді може перебувати справжній комплекс.
Бо з урахуванням приголомшливого успіху ЗРК Patriot з ракетою "Кинджал" російське окупаційне військо, звісно, не полишить своїх спроб поцілити в цей потужний зенітний ракетний комплекс, тому надзвичайно важливо вжити різних заходів, щоб якнайкраще захистити ці комплекси від ворожих ударів.
Читайте також: Росіяни провалились з "Кинжалом", то чи не "згадають" про радянські аеробалістичні Х-15