Як повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України, у рамках офійного візиту заплановано проведення зустрічі з командувачем Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки армійським генералом Уміт Дюндаром, а також з Міністром національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акаром.
Також в планах командувача Сухопутних Військ Збройних Сил України генерал-полковника Олександра Сирського – відвідування Центру планування та координації польотів Командування армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки.
Читайте також: Як Туреччина з допомогою України створює зброю майбутнього
Крім того, програмою візиту передбачено відвідування компаній оборонно-промислового комплексу Турецької Республіки ASELSAN та ROKETSAN.
В ході свого офіційного візиту до Туреччини генерал-полковник Олександр Сирський також відвідає 1 Польову армію Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки та Національний університет оборони Турецької Республіки.
Нагадаємо, що після анексії РФ Кримського півострова на тлі спільної загрози РФ в Чорному морі та регіоні вцілому активізувалось всебічне співробітництво між Україною та Туреччиною, яка послідовно виступає за відновлення територіальної цілісності України.
Особливого імпульсу це співробітництво набуло після візиту Президента України Володимира Зеленського до Туреччини та підписання в Стамбулі 16 жовтня 2020 року у присутності президентів України та Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана низку двосторонніх документів.
Зв’язки між українськими та турецькими військовими значно посилились, а двостороннє співробітництво України та Туреччини у військово-технічній та оборонно-промисловій сферах за останній час виведено сторонами на новий якісний рівень і залишається одним із основних елементів українсько-турецького стратегічного партнерства.
Так, оцінюючи потенціал співробітництва в цій сфері Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга в інтерв’ю для турецького спеціалізованого ресурсу Defensehere.com заявив, що "загалом партнерство в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах включає понад 30 проєктів".
Слід відзначити, що в Туреччині, як і в Україні, приділяють велике значення співробітництву між двома країнами у воєнно-технічній сфері, а плани партнерства по військових кораблях та військових турбінних двигунах турецькі експерти називають "плацдармом для обох країн, що створює великі можливості".
Defense Express також нещодавно повідомляв про плани побудови турецьких корветів класу Ada для України а також про те, що Туреччина готова побудувати в Україні завод для виробництва Bayraktar TB2. Пізніше інформацію про те, що Україна та Туреччина обмінюватимуться технологіями при спільному виробництві Bayraktar TB2 підтвердив і Міністр оборони України Андрій Таран.
Слід зазначити, що перед цим відбулось ряд зустрічей посадовців України та Туречини в тому числі Туреччину з робочим візитом відвідав і заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк, який відповідає за оборонні закупівлі та розвиток ВТС в інтересах Збройних сил України. Там він провів зустрічі із заступником Міністра національної оборони Турецької Республіки Мухсіном Дере та Віце-президентом Директорату оборонної промисловості Турецької Республіки Сердаром Демірелем.
Невідомо, чи є пов’язаними ці події, але вже на початку цього року стало відомо, що нову українську "антидронову" РЛС до Республіки Корея експортуватиме саме Туреччина, яка також оголосила про плани оснащувати новий турецький ударний гелікоптер українськими двигунами.
З огляду на все можна констатувати, що українсько-турецьке співробітництво динамічно розвивається, що, в першу чергу, обумовлено взаємними інтересом та вигодою - тож позитивну динаміку у відносинах України та Туреччини, з великою ймовірністю, можна буде спостерігати й надалі.
Читайте також: Як в Туреччині оцінюють угоду з Україною