xcounter
#

​Туреччина готова побудувати в Україні завод для виробництва Bayraktar TB2 - Олег Уруський

14369
Туреччина готова виробляти БПЛА в Україні
Туреччина готова виробляти БПЛА в Україні

Співробітництво між Україною та Туреччиною у військовій сфері продовжує набирати оберти

Туреччина готова вкласти кошти та самостійно побудувати новітнє підприємство для виробництва в Україні безпілотників. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський під час прес-конференції в "Укрінформі", які відбулася сьогодні, 23 жовтня.

Мова йде про ударні дрони Bayraktar TB2 та інші види БПЛА, які розроблені та виробляються турецькою компанією Baykar Makina, з якою "Укрспецекспорт" у 2019 році створив спільне підприємство Black Sea Shield.

Читайте також: ​Ефективність високоточної бомби MAM-L для Bayraktar TB2: знищено понад 100 танків

"Турецька сторона готова зробити інвестицію. Вони попросили їм знайти в Україні майданчик з певними вимогами, на якому вони побудують підприємство для виробництва БПЛА силами українських фахівців. Це підприємство буде мати право продавати свою продукцію, як на вітчизняний ринок, так і за кордон спільно з турецькими партнерами. Зараз ми проводимо пошук цього майданчика, який задовольнить всі вимоги турецької сторони", - повідомив Олег Уруський.

Олег Уруський
Олег Уруський під час прес-конференції в "Укрінформі"

Зазначимо, як раніше повідомляв Defense Express, Збройні Сили України запланували придбати від 6 до 12 комплексів Bayraktar TB2, тобто до 48 дронів і їх збирання мали виконувати саме в Україні, що дозволить знизити ціну на 35%.

Додамо, що окрім Bayraktar TB2 компанія Baykar Makina веде розробку більш потужного дрона Akinci, в якому застосовуються українські двигуни, а також безпілотника винищувача. Тому цілком можливе розгортання виробництва цих та інших розробок в тому числі і на території України.

Загалом цей крок з боку Анкари є лише одним з етапів масштабного українсько-турецького співробітництва промислово-оборонних комплексів.

Як повідомив Віце-прем’єр-міністр, наразі опрацьовуються питання створення цілої низки таких спільних підприємств, як на території України, так і на території Туреччини. Окрім розгортання в Україні виробництва БПЛА, розглядається можливість створення аналогічного підприємства по будівництву бойових кораблів, зокрема корветів.

корвет турция ада
Турецький корвет класу Ada

Водночас Анкара доволі сильно зацікавлена в українських двигунах для безпілотників, вертольотів та для перспективного бойового літака, а також у розгортанні виробництва українських протитанкових ракет.

Таким чином мова йде про симетричний обмін між двома оборонно-промисловими комплексами. "Коли ми говоримо про локалізацію виробництва, то це двосторонній рух", - підкреслив Олег Уруський.

Як раніше повідомляв Defense Express, в Туреччині високо оцінили досягуті з Україною домовленості і перспективи їх розвитку для обох країн та відзначили, що одним з напрямків є створення крилатих ракет - деталі в матеріалі "Як в Туреччині оцінюють угоду з Україною".

Читайте також: Олег Уруський відвідав виробництво компанії Baykar (фото)