xcounter
#

У Embraer кажуть, що не мають з Україною "відкритої розмови" про літаки A-29 Super Tucano

3613
A-29 Super Tucano, фото – U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Larry E. Reid Jr.
A-29 Super Tucano, фото – U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Larry E. Reid Jr.

Хоча, за словами представника Embraer, раніше Україна цікавилася їхнім літаком Super Tucano

Бразильська оборонна компанія Embraer не веде перемовин з Україною щодо продажу своїх літаків A-29 Super Tucano – про це генеральний директор оборонного підрозділу компанії Боско да Кошта Джуниор розповів в коментарі виданню Breaking Defense.

За його словами, компанія не має сьогодні відкритого діалогу з українською стороною: "У минулому вони дуже цікавилися нашим літаком, але, чесно кажучи, ми з ними більше не спілкуємося".

Читайте також: Embraer за 6 років збудувала тільки шість KC-390 для ВПС Бразилії

Загалом щодо ймовірної закупівлі Україною бразильського літака у видання відзначають таке – що, мовляв, "на папері" A-29 Super Tucano міг би підійти як літак, який "може виконувати як розвідувальні, так і штурмові завдання".

І тут варто згадати, що раніше Україна дійсно розглядала закупівлю цих літаків – зокрема ще у 2019 році під час робочого візиту представників ПС ЗСУ до Бразилії Super Tucano розглядався саме як "літаюча парта" на заміну навчально-бойового літака Л-39.

А згодом, у 2020 році, Командуванню ПС ЗСУ довелося спростовувати інформацію про те, що Україна нібито планує закупити Super Tucano на заміну одразу МіГ-29, Су-27, Су-24М, Су-25 та Су-24МР.

Ще через рік, у 2021, на виставці "Авіасвіт-XXI" і "Зброя та Безпека" бразильська компанія демонструвала макет свого Super Tucano, водночас представники компанії жодних коментарів не надавали.

Зрештою, у квітні 2023 року західні ЗМІ повідомляли інформацію про те, що Україна двічі зверталася до Бразілії із запитом на закупівлю зброї, і в цих списках також були й літаки.

Водночас бразильці двічі очікувано відмовляли – що не дивно, враховуючи історії з тим, як ця країна відмовилася передавати для ЗСУ снаряди до Leopard 1A5 та Gepard, чи ті ж самі Ми-17 та Ми-35, які просто згниють як металобрухт.

Бронемашина Guarani, фото Iveco Defence Vehicles
Бронемашина Guarani, фото Iveco Defence Vehicles

Зрештою, навіть історія із ймовірним продажем Україні одразу 450 БТР Guarani, який би був дуже вигідним для "оборонки" країни розглядалася з позиції – а чи погодиться уряд країни на таку угоду, враховуючи доволі чітку та послідовну позицію бразильців щодо "постачання" зброї України.

Повертаючись безпосередньо до Super Tucano та Embraer, то у компанії кажуть, що компанія очікує "побачити зростання" в європейському регіоні – мовляв, компанія вивчала ринок, і зрештою випустили версію A-29N, яка призначена саме для країн-членів НАТО.

A-29N Super Tucano Embraer
A-29N Super Tucano, фото – Embraer

І такі плани бразильців ще раніше виглядали насправді трохи дивно, бо у цьому випадку виходить, що співпраця у напрямку літаків з країнами НАТО не входить у список речей, які мають "провокувати Росію".

Разом з тим, у Embraer раніше стверджували, що їхніми Super Tucano зацікавилися вже декілька країн-членів НАТО, водночас відомо, наприклад, що 12 "зайвих" вживаних Super Tucano може купити Португалія.

Читайте також: ​Boeing відмовився від купівлі Embraer за 4,2 млрд долл: компанії звинуватили одна одну