Бразильська оборонна компанія Embraer не веде перемовин з Україною щодо продажу своїх літаків A-29 Super Tucano – про це генеральний директор оборонного підрозділу компанії Боско да Кошта Джуниор розповів в коментарі виданню Breaking Defense.
За його словами, компанія не має сьогодні відкритого діалогу з українською стороною: "У минулому вони дуже цікавилися нашим літаком, але, чесно кажучи, ми з ними більше не спілкуємося".
Читайте також: Embraer за 6 років збудувала тільки шість KC-390 для ВПС Бразилії
Загалом щодо ймовірної закупівлі Україною бразильського літака у видання відзначають таке – що, мовляв, "на папері" A-29 Super Tucano міг би підійти як літак, який "може виконувати як розвідувальні, так і штурмові завдання".
І тут варто згадати, що раніше Україна дійсно розглядала закупівлю цих літаків – зокрема ще у 2019 році під час робочого візиту представників ПС ЗСУ до Бразилії Super Tucano розглядався саме як "літаюча парта" на заміну навчально-бойового літака Л-39.
А згодом, у 2020 році, Командуванню ПС ЗСУ довелося спростовувати інформацію про те, що Україна нібито планує закупити Super Tucano на заміну одразу МіГ-29, Су-27, Су-24М, Су-25 та Су-24МР.
Ще через рік, у 2021, на виставці "Авіасвіт-XXI" і "Зброя та Безпека" бразильська компанія демонструвала макет свого Super Tucano, водночас представники компанії жодних коментарів не надавали.
Зрештою, у квітні 2023 року західні ЗМІ повідомляли інформацію про те, що Україна двічі зверталася до Бразілії із запитом на закупівлю зброї, і в цих списках також були й літаки.
Водночас бразильці двічі очікувано відмовляли – що не дивно, враховуючи історії з тим, як ця країна відмовилася передавати для ЗСУ снаряди до Leopard 1A5 та Gepard, чи ті ж самі Ми-17 та Ми-35, які просто згниють як металобрухт.
Зрештою, навіть історія із ймовірним продажем Україні одразу 450 БТР Guarani, який би був дуже вигідним для "оборонки" країни розглядалася з позиції – а чи погодиться уряд країни на таку угоду, враховуючи доволі чітку та послідовну позицію бразильців щодо "постачання" зброї України.
Повертаючись безпосередньо до Super Tucano та Embraer, то у компанії кажуть, що компанія очікує "побачити зростання" в європейському регіоні – мовляв, компанія вивчала ринок, і зрештою випустили версію A-29N, яка призначена саме для країн-членів НАТО.
І такі плани бразильців ще раніше виглядали насправді трохи дивно, бо у цьому випадку виходить, що співпраця у напрямку літаків з країнами НАТО не входить у список речей, які мають "провокувати Росію".
Разом з тим, у Embraer раніше стверджували, що їхніми Super Tucano зацікавилися вже декілька країн-членів НАТО, водночас відомо, наприклад, що 12 "зайвих" вживаних Super Tucano може купити Португалія.
Читайте також: Boeing відмовився від купівлі Embraer за 4,2 млрд долл: компанії звинуватили одна одну