xcounter
#

Україна двічі подавала запит на закупівлю зброї до цієї країни, але безрезультатно: в списку були навіть літаки

29211
A-29 Super Tucano, фото Embraer
A-29 Super Tucano, фото Embraer

Бразилія очікувано відмовляла Україні у постачанні низки зразків озброєння

Бразилія – одна з країн, яка неодноразово відмовлялася постачати Україні озброєння та військову техніку, і цьому питанню видання The New York Times присвятило цілий матеріал, з якого можна виокремити окремі цікаві подробиці про те, як ця країна ігнорувала запити України щодо озброєння.

Зокрема в матеріалі відзначається таке – згідно з даними видання, Україна подавала Бразилії щонайменше два запити на закупівлю досить широкого списку озброєння, серед якого, зокрема, були бронетехніка, системи ППО, мінометні снаряди, снайперські гвинтівки, автоматична зброя, боєприпаси і навіть літаки.

Читайте також: Німеччина таки хоче дати України Leopard 1, але тут тепер почала "заважати" Бразилія

До речі, щодо останнього, можна, наприклад, згадати новину за кінець березня 2023 – про те, що Бразилія має 12 "зайвих" вживаних Super Tucano, які може купити одна із країн НАТО.

Але повернемося безпосередньо до запитів України щодо продажу зброї. Як відзначається, бразильці загалом ігнорували ці запити через низку факторів – передусім через залежність від важливого імпорту з РФ (зокрема Бразилія є головним покупцем російських добрив), а також через внутрішню політику щодо непостачання зброї воюючим країнам (хоча бразильці поставили Саудівській Аравії та ОАЕ зброї та боєприпасів на 680 млн доларів з початку війни в Ємені).

Танки Leopard 1
Танки Leopard 1, фото KMW

Також попри те, що на Заході мали надію, що обрання президентом країни Луїз Інасіо Лула да Сілва замість Жаїра Болсонару якось зрушить ситуацію з мертвої точки щодо постачання зброї Україні, але, на жаль, цього не сталося – як приклад Сілва відхилив чергове прохання Німеччини на постачання боєприпасів для танків Leopard 1.

До речі, через цю відмову Німеччина вирішила "ввімкнути" експортний контроль і, як повідомлялося, через це бразильці не можуть продати свої бронетранспортери Guarani.

Читайте також: Бразилія затопила свій єдиний авіаносець, який під прапором країни був у морі лише 206 днів