Нещодавно в мережі виникли нові фотографії не відомого китайського екраноплана, що перебував поблизу берега у Боханській затоці. Раніше він вже світився в одному з китайських портів та вочевидь готувався до спуску на воду.
Тоді на фотографію потрапив не весь екраноплан, а тільки його задня частина. Тому тоді з наявних кадрів припустили, що екраноплан має чотири реактивні двигуни та, ймовірно, є вантажним.
Читайте також: Показова відмова Кореї від нових Apache - чи дійсно ера ударних вертольотів завершується

Проте, хоч нова фотографія й низької якості, але вона все одно дає важливу інформацію, та змушує сумніватися у деяких припущення оголошених раніше. Зокрема, форма мотогондоли нагадує форму аналогічної на гвинтових літаках, а відсутність пропелерів зумовлена тим, що це не допрацьований прототип, який проходить випробування плавучості.
Також деякі сумніви викликає припущення, щодо його спеціалізації, адже на нових фотографіях видно досить широкі двері, значно більші ніж у звичайних пасажирських літаках. Проте, вони все одно менші ніж у вантажних літаків, тому ймовірно ці двері не призначені для вивантаження великих вантажів.

Натомість ймовірно, вони призначені для десантування піхоти або спуску на воду малих човнів. І можливість спуску човнів на воду, наштовхує на думку, що цей екраноплан може займатися пошуково-рятувальними операціями, для, наприклад евакуації пілотів збитих літаків чи екіпажів потоплених кораблів.
І в такому випадку, мають чудово розкритися особливості саме екраноплану, адже він значно швидший за кораблі, може приземлятися на воду, і набагато менш вразливий до систем ППО та протикорабельних ракет. Тобто використання саме екраноплану дозволяє набагато швидше та безпечніше здійснити евакуацію з небезпечного району.

Це особливо актуально буде під час вторгнення Китаю на Тайвань, адже бойові дії будуть відбуватися на дуже значних просторах, більшість з яких займає океан. До того ж обидві сторони конфлікту мають на своєму озброєнні велику кількість протикорабельних та зенітно-ракетних комплексів, а також дуже велику кількість авіації.
Також варто врахувати, що всі води поблизу Тайваню будуть заповнені морськими мінами, через що флот буде дуже обмежений у своїх діях, і кожен вихід пошуково-рятувального судна має супроводжуватись значною групою прикриття, а це додатковий час та великі витрати. Тому екраноплан звучить як чудове рішення цієї проблеми.

Але наразі ще недостатньо фотографій, щоб остаточно підтвердити це припущення, також цей екраноплан цілком ймовірно може виявитися багатоцільовим, тобто зможе використовуватися як для евакуації, так і для десантних операцій та оперативної доставки невеликих вантажів на віддалені острови.
Читайте також: Defense City: чому не варто зважати на фейки і маніпуляції