xcounter
#

У Китаї "засвітився" загадковий екраноплан, який, ймовірно, призначений для вторгнення на Тайвань

Новий китайський екраноплан. Фото - Naval news
Новий китайський екраноплан. Фото - Naval news
10163

У Китаї вперше помітили новий невідомий екраноплан, про який вкрай обмаль інформації, але, ймовірно, саме він має вирішити одну з головних проблем під час вторгнення на Тайвань

Нещодавно в одному з портів Китаю помітили новий невідомий екраноплан. Про його характеристики чи бодай класифікацію досі майже нічого не відомо.

Зараз Китай активно розвиває свої екраноплани, та частково наслідує досвід СРСР в цій сфері. Про появу нового китайського екраноплану повідомляє видання Naval news.

Читайте також: HIMARS отримає новітню дешеву гіперзвукову ракету Blackbeard GL, яку прискорено розробляють
Новий китайський екраноплан. Фото - Naval news
Новий китайський екраноплан. Фото - Naval news

Від Defense Express додамо, що раніше основним розробником екранопланів в світі був СРСР. Загалом екраноплани не отримали великої популярності через специфіку їх застосування, тому більшість залишилось на етапі проєктів чи дослідних зразків.

Серед таких можна згадати радянський ракетний екраноплан "Лунь", який отримав прізвисько "Каспійський монстр". Екраноплан простіше кажучи, це гібрид корабля та літака, який тримається у повітрі завдяки екранному ефекту, коли при польоті на низькій висоті виникає повітряна подушка між поверхнею крила та рівною поверхнею.

Радянський ракетний екраноплан
Радянський ракетний екраноплан "Лунь". Фото з відкритих джерел

Це дозволяє значно зменшити витрату пального та зробити переліт безпечнішим, до того ж екраноплану не потрібна додаткова інфраструктура, адже він може причалювати так само як і звичайні кораблі. Проте з мінусів він має низьку маневреність та нижчу швидкість ніж у літаків.

Але існує й ще декілька плюсів, які особливо актуальні у випадку з Китаєм. А саме, екраноплан дуже важко перехопити, він летить на наднизькій висоті, через що збити його можна тільки на близькій дистанції.

Радянський ракетний екраноплан
Радянський ракетний екраноплан "Лунь". Фото з відкритих джерел

Протикорабельні ракети тут також будуть малоефективні, адже екраноплан може рухатися на швидкостях понад 500 км/год і цілком може встигнути вийти із зони ураження дозвукових протикорабельних ракет.

Тут варто пригадати, що єдиний варіант вторгнення Китаю на Тайвань - це морська десантна операція. Але будь-яке військо потребує значної логістичної підтримки, яку буде важко реалізувати, бо Тайвань має досить серйозну протиповітряну оборону, яка завадить транспортним літакам доставляти вантажі на їхню територію.

Транспортні літаки КНР Y-20. Фото з відкритих джерел
Китайські транспортні літаки КНР Y-20. Фото з відкритих джерел

До того ж транспортні літаки потребують цілої аеродромної інфраструктури, або хоча б неушкоджених злітно-посадкових смуг, а їх з великою ймовірністю будуть регулярно атакувати всіма засобами ураження. Вантажні кораблі також не кращий варіант, адже вони повільні та потребують кораблів супроводу, які будуть здатні збивати протикорабельні ракети.

Але найбільша проблема - це морські міни, якими, ймовірно, заповнять всі води навколо Тайваню. Але екраноплан в русі не торкається води, тому міни просто не спрацюють. Через це екраноплан буде найкращим рішенням проблеми з підтримки основних військ на островах.

Приблизна форма нового китайського екраноплана. Фото - Naval news
Приблизна форма нового китайського екраноплана. Фото - Naval news

Проте наразі це лише припущення, адже поки що недостатньо інформації, щоб точно визначити його призначення. З наявного фото можна зазначити, що він має досить дивну форму хвостового оперення. Також він обладнаний чотирма реактивними двигунами, які розташовані на верхній частині крила, щоб вода не потрапляла в середину.

Китайські десантна баржі
Китайські десантна баржі

Що цікаво, він обладнаний шасі, що може означати, що він здатний сідати на тверду поверхню, або їх встановили для зручності транспортування дослідного зразка. Говорячи про вторгнення Китаю на Тайвань, варто пригадати нові монструозні китайські десантні баржі, які ще й можуть збиратися у великі мости.

Читайте також: "Черника" на 100 км з донаведенням: що це за дрон, що вперше вдарив по Харкову та чому він небезпечний