Як не безпідставно вважається, спеціально для висадки на Тайвань Китай будує десантні баржі, які дозволять висадити на непідготовлене узбережжя важку бронетехніку.
Суть полягає у можливості такої баржі висунути міст довжиною близько 120 метрів. І якщо до цього існували лише супутникові знімки та ілюстративна графіка, то тепер на відео зафіксовано випробування такої системи.
Читайте також: FPV дрони в печерах: США збирається придбати нові засоби зачистки тунелів та печер
На кадрах можливо побачити одразу три таких спеціальних баржі-причали, які можуть стикуватися одна з одною. Це дозволяє приймати кораблі навіть зі значною осадкою, які не можуть наблизитись до берега через незначні глибини.
І така схема значно розширює кількість місць де можливо організувати висадку з таких кораблів, включно зі звичайними цивільними судами типу Ro-Ro, великі зразки яких можуть мати осадку у 8-12 метрів. А загалом концептуально дуже сильно нагадує Mulberry Harbours часів Другої світової.
Більше того, хоча на відео це не зафіксовано, наявність такого висувного мосту може дозволити перекинути його над замінованим пляжем. Тобто загалом мова йде про дуже специфічний інструмент для проведення масштабних морських десантних операцій на непідготовлене узбережжя.

Вважається, що Китай загалом будує п'ять таких десантних барж на верфі Guangzhou Shipyard International (GSI) в місті Гуанчжоу, що на півдні Китаю. і це підприємство загалом відомо своїми експериментальними кораблями, включно з дослідними "авіаносця" із трьома "островами" під БПЛА, чи безпілотний стелс-тримаран JARI USV, а з найновішого - революційну субмарину, або найбільший у світі підводний бойовий дрон.
Читайте також: Міністр оборони Великої Британії підтвердив, що Україні, попри все, не будуть передавати списані Eurofighter