xcounter
#

До "РУБАКИ" приєднався новий UJ-26 "Бобер" і тепер вони вдвох кошмарять російське ППО в Криму

2455
Російська РЛС в об'єктиві нового UJ-26 "Бобер"
Російська РЛС в об'єктиві нового UJ-26 "Бобер"

У ГУР показали відео бойової роботи оновленого UJ-26 "Бобер", який з аналога Shahed-136 перетворився на далекобійний аналог російського "Ланцет", і тепер він разом з дроном-камікадзе "РУБАКА" кошмарить російські РЛС та ЗРК

У Головному управлінні розвідки Міноборони показали кадри бойової роботи українського дрона-камікадзе UJ-26 "Бобер" виробництва української компанії SPE UKRJET. На відео було уражено ЗРГК ""Панцирь-С1" разом з екіпажем, РЛС "Ниобий-СВ", берегової РЛС "Печора-3", РЛС "Противник-ГЕ", а також російський винищувач Су-30 на аеродромі в Саках.

Це вже далеко не перший епізод такого нальоту ударних БПЛА, але раніше було відомо про застосування дрона-камікадзе "РУБАКА" у таких атаках. Що цікаво, "Бобер" отримав певні покращення, завдяки чому тепер може ефективно вражати російські радіолокаційні станції та комплекси протиповітряної оборони.

Читайте також: Українські дрони уразили "Купол", де збирають "Шахеди": заради цього "Лютий" втратив важливу систему

Зокрема UJ-26 "Бобер" отримав тепловізійну камеру, ймовірно, антену супутникового зв’язку та можливість запуску з катапульти. Раніше "Бобер" був обладнаний шасі, і для зльоту потребував рівного злітного майданчика, а тепер запуск здійснюється з будь-якого місця та поверхні завдяки катапульті.

Дрон-камікадзе
Дрон-камікадзе "Бобер"

Завдяки встановленню тепловізійної камери та антени супутникового зв’язку "Бобер" отримав можливість управління оператором у прямому ефірі. Це в свою чергу дозволило вражати рухомі цілі або цілі з завчасно невідомими координатами.

Раніше "Бобер" можна було вважати аналогом російсько-іранського Shahed-136, адже діяли вони за схожим принципом. Проте після модифікації, за своєю концепцією він став більше схожим на російський "Ланцет" або інші баражуючі боєприпаси.

Новий модернізований
Новий модернізований "Бобер" під час запуску з катапульти

За схожим принципом було модифіковано дрон-камікадзе "РУБАКА", він також раніше летів по завчасно зашитому маршруту до визначеної цілі. Проте після аналогічної модифікації влаштував справжній "геноцид" різних РЛС, ЗРК, РЕБ та іншої коштовної техніки.

Дрон-камікадзе що впав та фото з презентації дрона-камікадзе
Дрон-камікадзе що впав та фото з презентації дрона-камікадзе "РУБАКА" за участі актора Владислава Шевченко, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Але UJ-26 "Бобер" має значно більші розміри та абсолютно іншу будову, ніж "РУБАКА", і це одночасно і плюс і мінус. До плюсів можна віднести кращу стабільність, що дозволяє літати в гірших погодних умовах, але найголовніше, що "Бобер" обладнується значно потужнішою бойовою частиною, яка за інформацією з різних джерел близько 20 кг. Для порівняння "РУБАКА" має бойову частину масою від 2 до 15 кг.

Це збільшує ймовірність пошкодження цілі навіть без прямого влучення, що є особливо актуально через затримку сигналу, наслідок чого дроном дуже важко керувати. Також серед важливих відмінностей є більший радіус дії (до 1000 км в UJ-26 "Бобер" порівняно з 500 км у "РУБАКА").

Дрон-камікадзе
Дрон-камікадзе "Бобер"

Як вже зазначалось вище, більші розміри це також і мінус. Так, серед мінусів є більша ймовірність його перехоплення, такими ЗРК як "Панцирь-С1" чи "Тор". Також важливим мінусом є більша вартість, так звичайна версія UJ-26 "Бобер" раніше коштувала близько 100 тисяч доларів, тоді як звичайна версія "РУБАКИ" близько 15 тисяч доларів.

Читайте також: Росіяни озброїли трофейну БМП M2 Bradley автоматичною гарматою з БТР-82А або БМП-3