У Головному управлінні розвідки Міноборони показали кадри бойової роботи українського дрона-камікадзе UJ-26 "Бобер" виробництва української компанії SPE UKRJET. На відео було уражено ЗРГК ""Панцирь-С1" разом з екіпажем, РЛС "Ниобий-СВ", берегової РЛС "Печора-3", РЛС "Противник-ГЕ", а також російський винищувач Су-30 на аеродромі в Саках.
Це вже далеко не перший епізод такого нальоту ударних БПЛА, але раніше було відомо про застосування дрона-камікадзе "РУБАКА" у таких атаках. Що цікаво, "Бобер" отримав певні покращення, завдяки чому тепер може ефективно вражати російські радіолокаційні станції та комплекси протиповітряної оборони.
Читайте також: Українські дрони уразили "Купол", де збирають "Шахеди": заради цього "Лютий" втратив важливу систему
Зокрема UJ-26 "Бобер" отримав тепловізійну камеру, ймовірно, антену супутникового зв’язку та можливість запуску з катапульти. Раніше "Бобер" був обладнаний шасі, і для зльоту потребував рівного злітного майданчика, а тепер запуск здійснюється з будь-якого місця та поверхні завдяки катапульті.

Завдяки встановленню тепловізійної камери та антени супутникового зв’язку "Бобер" отримав можливість управління оператором у прямому ефірі. Це в свою чергу дозволило вражати рухомі цілі або цілі з завчасно невідомими координатами.
Раніше "Бобер" можна було вважати аналогом російсько-іранського Shahed-136, адже діяли вони за схожим принципом. Проте після модифікації, за своєю концепцією він став більше схожим на російський "Ланцет" або інші баражуючі боєприпаси.

За схожим принципом було модифіковано дрон-камікадзе "РУБАКА", він також раніше летів по завчасно зашитому маршруту до визначеної цілі. Проте після аналогічної модифікації влаштував справжній "геноцид" різних РЛС, ЗРК, РЕБ та іншої коштовної техніки.

Але UJ-26 "Бобер" має значно більші розміри та абсолютно іншу будову, ніж "РУБАКА", і це одночасно і плюс і мінус. До плюсів можна віднести кращу стабільність, що дозволяє літати в гірших погодних умовах, але найголовніше, що "Бобер" обладнується значно потужнішою бойовою частиною, яка за інформацією з різних джерел близько 20 кг. Для порівняння "РУБАКА" має бойову частину масою від 2 до 15 кг.
Це збільшує ймовірність пошкодження цілі навіть без прямого влучення, що є особливо актуально через затримку сигналу, наслідок чого дроном дуже важко керувати. Також серед важливих відмінностей є більший радіус дії (до 1000 км в UJ-26 "Бобер" порівняно з 500 км у "РУБАКА").

Як вже зазначалось вище, більші розміри це також і мінус. Так, серед мінусів є більша ймовірність його перехоплення, такими ЗРК як "Панцирь-С1" чи "Тор". Також важливим мінусом є більша вартість, так звичайна версія UJ-26 "Бобер" раніше коштувала близько 100 тисяч доларів, тоді як звичайна версія "РУБАКИ" близько 15 тисяч доларів.
Читайте також: Росіяни озброїли трофейну БМП M2 Bradley автоматичною гарматою з БТР-82А або БМП-3