xcounter
#

Перше відео, як ЗСУ з Мі-8 збивають "Шахед", гіперзвуковий чудо-"Панцирь" та інші новини тижня

7923
Мі-8МТВ2 (фото 2021 року)
Мі-8МТВ2 (фото 2021 року)

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня включно із тим, як FPV-дрони стають серйозною загрозою для гелікоптерів російського окупаційного війська

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

Польський "зоопарк" бойових літаків

Повітряні сили Польщі сьогодні мають на озброєнні літаки F-16 та FA-50 (а також МіГ-29, які зрештою ймовірно посилять українське військо, і ще Су-22) і угоду на 32 винищувачі п’ятого покоління F-35 - попри це, у рамках посилення своєї бойової авіації Польщі планують закупитися ще одним типом літаків, і йдеться про Eurofighter чи F-15EX, причому в останньому випадку у Boeing пропонує навіть часткову локалізацію.

Читайте також: Ще одна країна хоче сама виробляти боєприпаси: запуск вже наступного року
Фото - Siły Powietrzne
Фото - Siły Powietrzne

З огляду на це у країні замислилися над тим, а чи не надто розпорошений парк літаків зрештою отримає Військо Польське.

"Панцирь-СМ-СВ"

Нова модернізація зенітного ракетно-гарматного комплексу "Панцирь-СМ-СВ", відповідно до заяви "Ростеха", була вперше використана у бойових умовах під час випробувань. Під час них нова російська розробка звісно "підтвердила заявлені характеристики".

Зазначимо, що "Панцирь-СМ-СВ" почали створювати десь на рівні 2020 років, коли колісний "Панцирь-СМ" не зацікавив військових. Це вочевидь було пов'язано із вадами шасі "КамАЗ", високим центром мас комплексу, через які він часом перекидався на поворотах, а головне - малої прохідністю та неможливістю супроводжувати бронетехніку на марші. Розповідаємо про гусеничний "Панцирь-СМ-СВ" з гіперзвуковою диво-ракетою для збиття "балістики".

FPV-дрони на оптоволокні

Поява на полі бою все більшої кількості FPV-дронів на оптоволокні вже викликала певний резонанс на Заході, хоча перші факти використання таких дронів-камікадзе були зафіксовані ще на початку березня цього року. Спочатку з'явилась інформація про те, що їх почала використовувати РФ, а згодом стало відомо і про українські розробки.

Український FPV-дрон на оптоволокні
Український FPV-дрон на оптоволокні

Більше того, навіть у Німеччини розробила, а в Україні почали тестувати німецький FPV-дрон HCX від HIGHCAT. І попри уявлення про те, що дріт може суттєво обмежувати дальність цей дрон несе дріт, якого вистачає на 20 км. Розмірковуємо, чи FPV-дрони на оптоволокні - це безперспективний глухий кут, тимчасове рішення або новий виток технологій.

Гелікоптери проти "Шахедів"

Те що українські вертольоти залучаються до відбиття російських далекобійних атак дронами-камікадзе Shahed-136 стало відомо ще наприкінці липня, завдяки офіційному звіту Командування Повітряних Сил ЗСУ. Але лише зараз у мережі з'явилось та поширилось відео.

Час, місце та навіть приналежність вертольота до конкретних сил чи роду військ невідома. Все що можливо сказати: мова йде про Ми-8, який оснащений носовою кулеметною туреллю, а також те, що "полювання" було вдалим.

FPV-дрони проти гелікоптерів

У РФ почали бідкатись на те, що українські зенітні FPV-дрони тепер уражають більше вертольотів ніж зенітні ракети. З таким твердженням виступив відомий своїм "вечного полета" російський "воєнкор" Fighterbomber. Хоча за весь час відомо лише про дві результативні атаки, обидві на Курщині.

А на додачу зазначив, що російський льотний склад регулярно отримає догани за енергійне маневрування під час атак. Останнє також заслуговує уваги, бо єдина причина видачі таких дисциплінарних стягнень - спроби зберегти ресурси машин. Розповідаємо, як українські зенітні FPV-дрони стають серйозною проблемою для російських вертолітників.

Читайте також: Ракети для F-16 та NASAMS: погоджено продаж двом країнам, але що по цінах