xcounter
#

Українські розробники показали вітчизняний FPV-дрон на оптоволокні (відео)

29256
"Бандерик-Стрічка"
"Бандерик-Стрічка"

"Бандерик-Стрічка"​ - один з відомих українських FPV-дронів на оптоволокні, що дозволяє йому ігнорувати будь-який РЕБ

FPV-дрони, які використовують оптоволокно замість радіоканалу для керування та передачі відео потенційно є дуже перспективним напрямом розвитку цього виду озброєння. Тим більше в цьому напрямі кроки активно здійснюють рашисти, які вже у бойових умовах тестують такі дрони.

Водночас українські розробники також не стоять на місці. Наприклад, "Дронарня", яка працює над розробкою та виробництвом БПЛА показала зразок FPV-дрона з оптоволокном. При цьому, з огляду на погодні умови, ці роботи йшли ще літом.

Читайте також: Як виглядають бетонні ДОТи й чому на фото - ще не заверешена робота

Такий FPV-дрон отримав назву "Бандерик-Стрічка" та має наступні задекларовані характеристики: корисне навантаження до 3 кг, час у повітрі 15 хвилин, тактичний радіус - 1 км. Але знову ж, ці параметри були досягнуті понад пів року тому.

Бандерик-Стрічка fpv дрон оптоволокно

А головним у цьому випадку є не параметри дрона, а отримання досвіду та напрацювань у реалізації саме керування через оптичне волокно.

Як і у російському аналогічному виробі, сам дрон витягує за собою дріт, при цьому у "Бандерик-Стрічка" було обрано значно тонше оптоволокно. Але, з огляду на відео, дрон цілком може виконувати достатньо агресивні маневри без його обриву.

Бандерик-Стрічка fpv дрон оптоволокно

Варто зазначити, що використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, бо все керування здійснюється через дріт. Також значно покращуються якість зображення, яке бачить оператор. Все це вже якісно підвищує ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Серед додаткових бонусів - неможливість зафіксувати роботу дрона та засікти оператора засобами радіоелектронної розвідки. Можливість працювати одночасно значно більшій кількості дронів без проблем зі скупченням в одному діапазоні радіохвиль, що вносить складності у керування.

Бандерик-Стрічка fpv дрон оптоволокно

На додачу стає можливим розмістити обчислювальні потужності для так званого "машинного зору" для розпізнання та атаки цілі на станції управління, а не самому дроні. А це значно дешевший варіант.

Об'єктивними недоліками можливо вважати обмеження за дальністю, яке накладає довжина оптоволокна, можливість його обриву та втрати дрона. Але варто зазначити, що без напрацювання відповідної практичної бази із реальним аналізом бойового застосування FPV-дронів все це є лише розмірковуваннями.

Читайте також: Секрети роботи С-400 по HIMARS та навпаки, що це за ракета SM-6, гаубиця M114A1 та інші новини тижня