xcounter
#

Як виглядають бетонні ДОТи й чому на фото - ще не заверешена робота

14865
Як виглядають бетонні ДОТи й чому на фото - ще не заверешена робота

Спорудження сучасних вогневих споруд - це значно більший комплекс робіт, ніж просто зібрати бетону коробку та викопати траншею, детальніше розповіли в інженерних військах ЗСУ

Коли мова йде про бетонування оборони, точніше створення довготривалих оборонних точок, то зазвичайдемонструється лише частина роботи. Як на заглавному фото. Але насправді це далеко не кінець робіт та на завершений об'єкт, який лише згодом завдяки кропіткій роботі перетворюється на, за сучасною термінологією, вогневу споруду.

Про те, як це робить розповів та показав один з військовослужбовців інженерних військ України у X, раніше Twitter.

Читайте також: Як би виглядав Apache, якщо конкурс виграв Boeing зі своїм BV-235

Загалом сучасні вогневі споруди у своїй основі дійсно мають у своїй основі збірну конструкцію із бетонних плит, яку споруджують у котловані. Вона має дві секції - основне приміщення та тамбур з двома дверима - назовні та у приміщення.

Але це лише перший етап, бо далі цю конструкцію додатково захищають. Для цього можуть бути використані габіони - куби з металевих сіток наповненні мішками з піском, землею, щебенем або іншими подібними матеріалами. Їх встановлюють по периметру бетонної споруди.

А вже далі всю цю конструкцію додатково засипають землею та маскують дерном. Роботи йдуть у середині споруди, яку обшивають протиуламковим підбоєм, обов'язково проводиться вентиляція.

вогнева споруда зсу

Й звісно це не окремі вогневі точки, а частина загальної системи оборони взводного опорного пункту, які поєднані траншеями.

вогнева споруда зсу

Загалом, як зазначив військовий, на спорудження такої вогневої споруди необхідно декілька днів. А враховуючи те, що час є вкрай важливим ресурсом, це дійсно більш ніж якісний компроміс між рівнем захисту, вартістю та терміном спорудження.

Читайте також: ППО України буде збивати 1 з 5 ворожих ракет вже у квітні: панікерство чи ні