xcounter
#

Скільки часу треба на створення ядерної бомби розвиненим країнам, бо світ на порозі каскадного розповсюдження

Світ на порозі нових ядерних перегонів (зображення згенеровано штучно)
Світ на порозі нових ядерних перегонів (зображення згенеровано штучно)
5054

За оцінкою американських фахівців серед країн, які захочуть отримати ядерну зброю незабаром: Південна Корея, Японія, Саудівська Аравія, Польща та інші

Дії адміністрації Дональда Трампа за останні кілька тижнів, якщо ще не зруйнували вже світову безпекову архітектуру, то, як мінімум, призвели до того, що багато країн почали замислюватись над тим, а чи дійсно США надійний партнер та союзник. Бо тепер й так безкарний ядерний шантаж РФ вочевидь отримав підтримку прямо з Вашингтона.

А це означає лише те, що світ стоїть за півкроку до початку нових ядерних перегонів, коли цілий ряд розвинених країн почне розробляти свій ядерний щит. Бо єдине, що до цього їх стримувало, була впевненість у тому, що безпекова парасолька США доволі надійна, тому можна й не псувати відносини. Але якщо, ані парасольки, ані добрих відносин немає, то вибір стає більш очевидним.

Читайте також: Велика Британія хоче замовити додаткові M270 та RVV до них і схоже не боїться проблем по зброї від США
B-1 F-16 F-15
Американські B-1 та F-16 та корейські F-15

Саме про це пише американське видання Defense One, яке у розлогому матеріалі, який зібраний з опорою на слова ряду американських посадовців та експертів, описує цілком можливе каскадне розширення кількості ядерних країн у світі у доволі стислі терміни. При цьому найбільш загрозливою ситуація є тому, що достатньо буде першої країни, яка про це оголосить, щоб доктрина нерозповсюдження ядерного озброєння пішла в історію.

При цьому реальний крок серед розвинених країн може зробити Південна Корея. І з боку Defense Express нагадаємо, що у Сеулі ще у 2022 році назвали умови, які стануть тригером до початку розробки ядерного озброєння.

А, як вважають у США, як тільки стане відомо, що Південна Корея розпочала свою ядерну програму, то її почнуть і в Японії. І об'єктивно, 3-4 у світі японська економіка точно зможе це зробити не гірше ніж 12-13 корейська, якщо у КНДР, яка за оцінками десь на 130-140 місці, вийшло опанувати технології 80-річної давнини, якщо мова йде про створення простішої атомної бомби. Хоча термоядерні заряди з'явились лише на 7 років пізніше.

Gadget - перша ядерна зброя
Gadget - перша атомна зброя, 1945 рік

Щодо кандидатів у Європі, то пропозиція Франції розширити свою ядерну парасольку на всю Європу, наразі не конкретизована. А тому у Польщі в уряді прямо почали говорити про власну ядерну зброю. На тлі цього сценарій появи ядерної зброї й у Німеччини (3-4 економіка світу) також не є чимось неможливим.

Зрештою з боку Defense Express зазначимо, що у 50-60-х роках розробку ядерної зброї вела Швеція, але якраз під тиском з боку США зупинила розробки. А серед країн Близького Сходу у США у ролі першого кандидата на отриманні ядерного озброєння назвали Саудівську Аравію.

Також неназвані американські посадовці назвали строк, за який розвинена країна може реалізувати свою ядерну програму - мінімум один рік для країн, які мають доступ до ядерного паливного циклу. Тобто мають доступ до урану, його збагачення та виробництва ядерного палива. Але реальні строки можуть бути довші, бо ядерна зброя це не лише процес збагачення, а й саме виробництво ядерних зарядів та засобів доставки.

Пуск Trident II D5
Пуск Trident II D5

Окрім того, видання пов'язує максимальний ризик поширення ядерного озброєння саме зараз через те, що Дональд Трамп за минулої каденції у 2018 році скасував ядерну угоду з Іраном, який після цього максимально наблизився до отримання, чи вже просто оголошення, про свій ядерний статус. Не зміг, попри заяви, вплинути на ядерну та ракетну програму КНДР, а також домовитись з РФ про зміну положень договору СНО-III.

Читайте також: Індонезія приглядається до списаного італійського авіаносця Giuseppe Garibaldi з Harrier