Ситуація, коли РФ погрожує ядерною зброєю, шантажуючи нею світ, не могла не призвести до цілком логічних висновків, що лише таке озброєння може гарантувати безпеку.
І "першою ластівкою" цілком може стати Південна Корея, яка попри отримання КНДР ядерної зброї продовжує слідувати концепції її нерозповсюдження. У інтерв'ю виданню Yonhap, міністр об'єднання Кореї Квон Йонг-се повідомив, що поки Сеул не розглядає можливість отримання власного ядерного озброєння, але:
Читайте також: Росія запускає по Україні крилаті ракети з імітатором ядерної боєголовки
"Але якщо міжкорейські відносини продовжать погіршуватися, а напруженість продовжуватиме зростати, уряд не може ігнорувати такий заклик нескінченно, якщо громадська думка схилиться у бік підтримки ядерної зброї у значенні її володіння (Південною) Кореєю, спільне використання ядерної зброї або розгортання американської тактичної ядерної зброї", - сказав він.
Якщо поставити питання - чи може Корея розробити власну ядерну зброю, враховуючи те, що ця країна з 10-13 (за різними оцінками) економікою світу - абсолютно так. При цьому її розробка впиралась виключно у дотримання концепції нерозповсюдження ядерної зброї, а не технологічного та наукового розвитку, як, наприклад, у КНДР.
І для Сеула наявність власного ядерного озброєння це ще й вирішення питань відносно ризиків пов'язаних із сусідством Китаю. Більше того, це знову ж таки змінює "правила гри" у регіоні та може стати тригером й для інших, наприклад Індонезії чи Тайваню. Тобто спрацює банальний "ефект доміно".
Тим паче, що й у Європі вже почались активні розмови щодо розширення географі розміщення ядерного озброєння. Зокрема з такою ідеєю виступили у Польщі. При цьому й для багатьох країн ЄС шлях до отримання власного арсеналу лежить не у технологічній, а дипломатичній площині, яка цілком може бути змінена.
Читайте також: Від 55-річних танків до рідкісних РЛС і захисту для БМП: яку цікаву та раритетну зброю втратила РФ на Херсонщині