xcounter
#

Росія запускає по Україні крилаті ракети з імітатором ядерної боєголовки

58108
Ракета Х-55, ілюстративне фото з відкритих джерел
Ракета Х-55, ілюстративне фото з відкритих джерел

Це свідчить, що запас крилатих ракет у рашистів вичерпується до показника, критичного для самого Кремля

Станом на 10.40 з відкритих джерел відомо, що протиповітряна оборона столиці збила мінімум 4 дрони-камікадзе типу Shahed та мінімум дві крилаті ракети.

Одна із цих двох ворожих КР, як стало відомо Defense Express із власних джерел – це була крилата ракета типу Х-55, в якій взагалі не було бойової частини. Замість БЧ у цій рашистській ракеті було "прикручено" блок, який виступав імітатором ядерної бойової частини. Простіше кажучи – для цього удару орки взяли як мінімум одну Х-55 із свого "ядерного арсеналу", "відкрутили" з цієї ракети ядерну боєголовку і замість неї поставили пусту "болванку", і так і відстріляли по Україні. Хоча не будемо виключати, що по мірі розвитку подій таких ракет сьогодні виявиться як мінімум декілька.

Читайте також: Ще один показник кількості виробництва ракет РФ на рік: скільки "Цирконів" може зробити російська "оборонка"
Уламок збитої рашистської Х-55

Окремо пояснимо різницю. Зазвичай Росія застосовувала для ударів по Україні ракети типу Х-555 – це "неядерна" модифікація ракети Х-55, перероблена під звичайну боєголовку із "класичною" вибухівкою.

А от саме Х-55 – це радянська ракета, яка першопочатково розроблялась саме як носій ядерної зброї, під так звану "спецБЧ" (так на радянському та російському військовому жаргоні позначається ядерна боєголовка). Звичайна та ядерна боєголовка конструктивно між собою відрізняються. Саме тому, схоже, в орків так і вийшло: вийняти "спецБЧ" із Х-55 вони змогли, а от зарядити туди звичайну боєголовку – конструктивної можливості не було. Тому й застосували для удару Х-55 із порожньою "болванкою".

Схема конструктивної побудови ракети Х-55, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Як завжди водиться у таких випадках, рашисти вчинили нераціонально. І такій "аномалії" може бути декілька раціональних пояснень.

Залучені для підготовки та виконання чергового удару військові РФ просто «взяли під козирьок» вказівку "зверху" забезпечити і сьогодні, 17 листопада 2022 року, масованість застосування крилатих ракет. Тому в хід у них пішла й Х-55 з імітатором ядерної БЧ. Але навіть такий варіант уже свідчить, що запас крилатих ракет в РФ вичерпується до позначки, критичної для Кремля. Раз у хід пішли КР із "ядерного арсеналу".

Рашистська Х-555, фото ілюстративне

Ще одне можливе пояснення – росіяни навмисне використали Х-55 із "пустим" імітатором ядерної бойової частини, щоб створити ефект перевантаження нашої протиповітряної оборони.

Справді, це цілком в стилі рашистів – "забивати мікроскопом цвяхи". Але й такий варіант ще більш яскраво свідчить, що ракетний запас РФ вичерпується. Бо ще на початку війни росіяни для "перевантаження" нашої ППО використовували "розхідний матеріал" - наприклад, радянські безпілотники Ту-243. А не дефіцитні ракети для доставки ядерної зброї.

Російський безпілотник Ту-243 на пусковій установці, фото з відкритих джерел

Рашисти для удару були вимушені задіяти Х-55, бо вичерпуються зокрема запаси новіших крилатих Х-101, саме під звичайну боєголовку (варіант для доставки ядерної зброї має позначення Х-102).

Як стало відомо Defense Express із власних джерел, під час атаки 15 листопада 2022 року була збита рашистська Х-101, яка була виготовлена взагалі в 3 кварталі поточного року. Хоча зазвичай працює така логіка – спочатку відстрілюються старіші ракети, далі в хід йдуть новіші.

Уламок Х-101, збитої 15 листопада 2022 року
Читайте також: Скільки часу знадобилось РФ, щоб накопичити ракети для масштабної атаки