xcounter
#

Велика Британія хоче замовити додаткові M270 та RVV до них і схоже не боїться проблем по зброї від США

18748
M270 британської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
M270 британської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Або ж це просто інертність британського оборонного відомства, яке ще не зробило корективи в своїх планах закупівлі озброєнь

Зараз в західній пресі активно обговорюється проблема залежності країн Європи від озброєння виробництва США, особливо на тлі непередбачуваності Дональда Трампа та питання про те, чи справді можна "вимкнути" F-16.

На цьому тлі Міноборони Великої Британії виношує плани придбати в США додаткові системи M270 MLRS та RVV до них, і тут виникає два варіанти – або британці насправді не бояться проблем з американським озброєнням, або ж вони ще не зробили корективи в своїх планах з огляду на нові реалії.

Читайте також: Хорватія ще в січні 2022 року замовила 89 БМП Bradley, але за 3 роки отримала тільки чотири машини
RVV (ремонтно-евакуаційна машина до M270 MLRS), ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо конкретніше, то портал UK Defense Journal пише про те, що Міноборони Великої Британії наразі планує придбати додаткові 15 пускових установок M270 MLRS та одну RRV (ремонтно-евакуаційну машину до M270) на додачу до наявних 61 M270 MLRS та восьми RRV в строю британських збройних сил.

Окрім того, в оборонному бюджеті Сполученого Королівства закладено 800 мільйонів фунтів стерлінгів із розрахунку на 10 років для поповнення запасів керованих ракет GMLRS та придбання нових ракет GMLRS-ER (із дальністю пуску до 150 кілометрів). Конкретна кількість запланованих до придбання ракет лишається утаємниченою "з огляду на безпекові міркування".

Такі дані озвучила державний секретар британського Міноборони Марія Ігл у відповідь на письмовий парламентський запит. Але із характеру відповіді можна зробити висновок, що описані вище плани по придбанню додаткових M270 та RRV до них поки перебувають лише на концептуальній стадії.

Далі за текстом автори UK Defense Journal вказують, що частка Великої Британії в загальній вартості програми виробництва та обслуговування M270 та RRV складає 6%, що начебто "гарантує подальшу участь британської промисловості у модернізації далекобійних систем".

На цьому тлі від Defense Express хочемо припустити, що ті самі британці можуть вважати, що вони захищені від непередбачуваності американської сторони як мінімум в тих сегментах виробництва озброєння, де є елемент спільної участі.

Однак чи є такі очікування виправданими, в цьому випадку вдасться перевірити хіба що в тому разі, якщо Велика Британія таки укладе контракт на згадану вище кількість пускових установок M270 MLRS та RRV до них.

Читайте також: Як німці спочатку зробили самохідний 120-мм міномет lePzMrs на базі Wiesel, а потім передумали запускати в серію