xcounter
#

У Польщі готують замовити важку БМП для підтримки Abrams на шасі корейської САУ K9

4931
Головним озброєнням БМП буде ZSSW-30​/40 (фото: PGZ)
Головним озброєнням БМП буде ZSSW-30​/40 (фото: PGZ)

Обрис нової польської важкої БМП вже сформувався і мова дійсно може йти до доволі важку та захищену машину

Після того, як у Польщі замовили одразу 1400 легких бойових машин піхоти Borsuk, черга отримати відповідний контракт наблизилась до вже важкої БМП, яка поки не отримала офіційної назви, але у деяких документах зустрічається індекс PK9.

Очікується, що угода на розробку та виробництво машини буде підписана 14 серпня, напередодні Дня Війська Польського, дата якого присвячена Варшавській битві з Червоною армією у 1920 році.

Читайте також: Як армія РФ змінила застосування артилерії під час контрнаступу ЗСУ
БМП Borsuk
БМП Borsuk (фото: PGZ)

І хоча концептуальний вигляд нової польської БМП вже був оголошений, видання Defence24 додало деякі деталі, які конкретизують саму машину, яка буде створена на основі шасі корейської САУ K9. Останнє пов'язано з тим, що воно розраховано на вагу до 50 тонн, що дає доволі значний простір для нарощування захисту та встановлення додаткових систем на кшталт комплексу активного захисту або пускових для дронів.

Окрім того, вибір Польщі шасі K9 вкрай прагматичний через те, що польська САУ Krab також базується на ній, а під час придбання ліцензії вона була поширена на необмежене використання шасі, а не лише для виробництва артсистем.

Також треба додати, що Варшава активно закуповує корейські K9 та також буде серійно їх виробляти самостійно на умові ліцензії. Тобто мова йде про доволі важливу уніфікацію.

САУ K9 Thunder
K9 Thunder (фото: ROK Ministry of National Defense)

Відносно озброєння, то БМП буде озброєне бойовим модулем польського виробництва ZSSW-30/40, тобто цілком можливо, що у вигляді головного озброєння буде не 30-мм автоматична гармата Mk44 Bushmaster II, а 40-мм, наприклад, Bushmaster IV.

Хоча це звісно буде різнобій калібрів у польський бойових машинах через те, що у Borsuk та запланованих до контрактування Rosomak Long встановлена саме 30-мм версія. Тому, скоріш за все, за своїм озброєнням польська важка БМП не буде відрізнятися від інших БМП збройних сил Польщі.

Також ZSSW-30/40 дозволяє вести вогонь ПТРК Spike-LR, ліцензія на виробництво яких також є у Варшави. А за точність вогню та виявлення цілей відповідає сучасна цифрова система із панорамним прицілом.

Rosomak ZSSW-30
Колісна БМП Rosomak з ZSSW-30

Відносно кількості машин, то зазначається, що попри плани повністю озброїти ними 18-у механізовану дивізію, яка має отримати танки Abrams, ними можуть озброїти всі інші бронетанкові бригади польських збройних сил. Тобто важка БМП розглядається саме, як машина для підтримки танків безпосередньо на полі бою.

Читайте також: Завдяки звіту Повітряних Сил України стало відомо про ще одну критичну ваду Х-47 "Кинжал"