Білоруське підприємство “140 ремонтний завод” представило свій модернізований БТР-60МБ3, який розробили у співпраці з неназваним російським підприємством. Хоча він заявляється як виріб для експорту в країни Африки та Азії, не варто відкидати варіант передачі їх рашистам.
Так, від білорусів машина отримала оновлену ходову та пару нових дизельних двигунів на заміну старим бензиновим. Росіяни ж займалися озброєнням, засобами наведення та спостереження екіпажу.
Читайте також: Мілітаризація по німецьки: 1000 нових Leopard 2 та 2500 Boxer хочуть у Бундесверу
Заявляється, що про встановлення повноцінної системи управління вогнем з тепловізорами, далекоміром, балістичним обчислювачем та стабілізацією озброєння. Командир та навідник отримали власні пункти дистанційного керування озброєнням, при цьому було збережено старі ручні.
Увагу привертає встановлений на додатковій конструкції башти панорамний комплекс спостереження для командира. Це досить рідкісне покращення при модернізації старої техніки. Також оновлено засоби зв’язку машини.

В цілому, хоча і звучить солідно, це досить посереднє покращення для БТР-60. Передусім, на відміну від українського БТР-60Д не було зроблено повноцінні двері для виходу, тобто десантники як і раніше будуть змушені вилазити через незручний боковий люк.
Також судячи з усього не було проведено жодного посилення захисту машини, мова про посилення мінної стійкості, чи загально корпусу. Для порівняння, на українському аналогу встановлюється рознесене бронювання, що хоч якось покращує захищеність застарілого БТР.

За цим порівнянням можна побачити, що білоруська розробка попри наявність дорогої системи управління вогнем поступається навіть бюджетній українській модернізації БТР-60Д в загальному результаті. Не кажучи вже про порівняння з БТР “Хорунжий”, який отримав суттєве посилення захисту та оновлене компонування.
Щодо перспектив БТР-60МБ3, то його презентують передусім як продукт для країн Африки та Азії, які свого часу отримали велику кількість цих старих радянських бронетранспортерів. Причому серед операторів можна виділити Іран та КНДР, які постачають зброю до РФ та могли б зацікавитися таким покращенням.

Тут власне постає питання ціни, а саме те, що настільки широка модернізація вогневих можливостей влетить в кругленьку суму, яку собі зможе дозволити далеко не кожна країна. В принципі, реалізація продукції можлива у якості “допомоги” від Росії, коли вона оплачує роботи та фактично “дарує” країнам техніку.
З іншого боку можна розглянути інше застосування – для озброєння власних військ рашистів. Так, через високі втрати бронетехніки їм довелося відновлювати зі зберігання старі засоби, серед яких багато БТР-60.

Хоча заявлена модернізація і звучить привабливо, тут так само постає питання високої ціни. Беручи до уваги втрати росіян та масове застосування FPV-дронів стає зрозумілим, що такі витрати просто не мають сенсу для окупантів, яким згодиться і просто відновлена машина без купи електроніки.
З іншого боку, роботи не потребують серйозного перероблення машини, що може згодитися для швидкого допрацювання після зняття зі зберігання. Отже, рашисти захочуть долучити білоруські потужності до відновлення бронетранспортерів, то ми маємо всі шанси побачити БТР-60МБ3 на полі бою.

В цілому бачимо, що перед нами більше “експортний” продукт, який не виправляє головних недоліків старого БТР-60. При цьому встановлюється досить дорога система управління вогнем, доцільність якої на такій машині викликає питання.
Читайте також: Росіяни знову "впарюють" Індії свої Су-57, але цього разу обіцяють незакінчені двигуни-довгобуди та Су-35С