xcounter
#

Північна Корея має 3,5 тисяч танків та 21,6 тисяч артсистем, але що з того може отримати Росія

20878
Бронетехніка Північної Кореї, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Бронетехніка Північної Кореї, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Який потенціал має КНДР, і що з цього може бути спрямоване на зміцнення потенціалу РФ

В інформпросторі вже циркулюють повідомлення із посиланням на речника Пентагону Патріка Райдера про те, що "можливе переміщення військ Північної Кореї для участі у війні проти України на стороні Росії – це точно те, за чим варто стежити", і що мовляв якщо північнокорейський режим таки наважиться послати свої війська, то вони "стануть гарматним м’ясом".

А це все в свою чергу накладається на фактор, що досі лишається відкритим питання про те, наскільки може розширитись воєнно-технічна співпраця між КНДР та РФ після нещодавнього візиту російського диктатора Путіна "на поклон" до Ким Чен Ина. На цьому стає логічним хоча б шукати відповідь на питання, скільки військ та яке озброєння взагалі має північнокорейський режим чучхе.

Читайте також: КНДР провалила тести гіперзвукової ракети після чергової "сміттєвої" атаки по Південній Кореї

Тут ми звісно впираємось у дефіцит об’єктивних даних, оскільки Північна Корея справедливо має славу закритої країни. Але з іншої сторони, тут нема іншого особливо вибору, аніж покластись на дані The Military Balance 2023, котрі хоча би можуть показати, яким на Заході "плюс-мінус" уявляють поточний воєнний потенціал КНДР.

Цей довідник вказує зокрема, що загальна чисельність північнокорейського війська на початок минулого року складала загалом 1,28 мільйона кадрових військовослужбовців + 0,6 мільйона резервістів. Якщо деталізувати саме по сухопутним військам, то там чисельність складає 1,1 мільйона багнетів, ще 5,7 мільйона осіб – числяться за різного роду парамілітарними угрупуваннями режиму чучхе.

Армія Північної Кореї на параді, фото - Reuters

Сухопутні війська КНДР зведені у 10 піхотних корпусів, одну бронетанкову дивізію та 6 бронетанкових бригад, 6 механізованих дивізій та 27 піхотних дивізій, також – 1 артилерійську дивізію, 21 бригаду ствольної артилерії та 9 бригад РСЗВ. Також окремо виділено командування Сил спеціальних операцій у 88 тисяч "багнетів".

Якщо по цифрам безпосередньо по озброєнню в Північній Кореї, то картина загалом виглядає так: орієнтовно 3500 основних бойових танків типів T-34/T-54/T-55/T-62/Type-59/Chonma/ Pokpoong/Songun (без розбивки по кількості кожного з типів), також – 560 легких танків ПТ-76, 2500 бронетранспортерів БТР-50/БТР-40/БТР-152/БТР-60, Type-531 (Type-63), VTT-323 та M-2010 (6×6)/M-2010 (8×8); і також – 32 одиниці БТР-80.

Північнокорейські БТР-40, ілюстративне фото з відкритих джерел

По артилерії цифра наводиться також узагальнена – аж 21,6 тисяч одиниць, із яких буксируваних та самохідних артсистем – 8,6 тисяч одиниць, реактивних систем – 5,5 тисяч, мінометів – 7,5 тисяч.

По засобам армійської протиповітряної оборони – заявляється наявність ПЗРК та зенітно-ракетних комплексів "Игла", "Стрела-2" та "Стрела-10", і водночас наявність понад 11 тисяч одиниць малокаліберної зенітної артилерії, зокрема тих же ЗУ-23-2 та С-60.

Північнокорейські САУ M-1978 калібру 170 мм, ілюстративне фото з відкритих джерел

Однак якщо по сухопутним військам КНДР ми наводили цифри в контексті того, що там по живій силі й техніці може зацікавити Кремль, то у випадку з авіацією Північної Кореї ми будемо наводити дані в ключі скоріше, що якраз цей сегмент рашистів цікавитиме навряд.

Наприклад, The Military Balance 2023 вказує, що Північна Корея формально має аж 545 бойових літаків, однак із них відносно сучасними є лише 18 МіГ-29 та 34 штурмовики Су-25К, отримані ще у 1980-х роках від СРСР, а все інше – це морально та фізично застарілі МиГ-23, МиГ-21 та навіть МиГ-17 та МиГ-19, фактичний технічний стан яких насправді невідомий.

Північнокорейський МиГ-29, ілюстративне фото з відкритих джерел

Що стосується вертольотів, то тут заявляється наявність 139 Ми-2, 48 Ми-4, 15 Ми-8 та чотирьох Ми-26, і доволі неочікувано – 80 Hughes 500D/E, частина з яких озброєна.

На дані по протиповітряній обороні Північної Кореї також варто звернути увагу, бо тут цифри доволі чітко вказують на ще один сегмент, де якраз КНДР могла би просити про допомогу в Росії. Як вказує той же The Military Balance 2023, на початок минулого року режим чучхе мав у своєму розпорядженні 10 С-200, орієнтовно 170 ЗРК С-75 та 20 С-125.

Тобто дефіцит відносно сучасних та далекобійних засобів ППО в КНДР – очевидний, тому навряд чи Пхеньян не ставив питання перед Кремлем про те, що їм треба російські протиповітряні "аналоговнєти" в обмін на допомогу озброєнням.

Демонстрація ракет 5В27 до С-200 Північної Кореї на параді, фото ілюстративне, джерело - NK News
Читайте також: Пильне "око" розвідників за два роки вполювало тисячі об’єктів російських військ і не тільки