xcounter
#

Пильне "око" розвідників за два роки вполювало тисячі об’єктів російських військ і не тільки

1355
Уражений ворожий ЗРК С-400 у Джанкої
Уражений ворожий ЗРК С-400 у Джанкої

Як наше Головне управління розвідки використовує для ударів по російських окупаційних військах дані з "народного супутника" ICEYE

Ще у 2022 році понад 600 млн грн, які були зібрані "Фондом Сергія Притули" на розвідувально-ударні безпілотники Bayraktar TB2 (їх турецька компанія передала нам безоплатно), були спрямовані на посилення супутникової розвідки Сил оборони України, а саме йдеться про річний доступ до всіх знімків супутників компанії ICEYE, а також Україна отримала у розпорядження всі можливості одного із супутників.

народний супутник ICEYE
Всі знімки — ГУР МОУ

І от уже фактично два роки фахівці Головного управління розвідки використовують цей супутник для виявлення ворожих цілей як на тимчасово окупованих територіях України, так і деінде, де знаходяться російські окупаційні війська — за допомогою так званого "народного супутника" розвідники полювали за об’єктами оборонно-промислового комплексу ворога, відстежували його логістику включно з Кримським мостом.

Читайте також: У ГУР МОУ є чим розвалювати російські оборонні заводи: результат удару по Борисоглєбську з супутника

І от тепер ми маємо ось такі дані — що за два роки за допомогою супутників ICEYE було загалом отримано 4173 знімки об’єктів противника, а саме більшість з них це аеродроми (370 одиниць) і також позиції засобів протиповітряної оборони та радіотехнічної розвідки (238 одиниць).

І справді, за два роки можна згадати чимало випадків ураження ворожих літаків на аеродромах і низки систем ППО, зокрема протягом останніх місяців Сили оборони України активно нищили російські ЗРК С-300/400 як в тимчасово окупованому Криму, так і безпосередньо на території РФ. Зокрема в ГУР МОУ відзначають, що за допомогою цих знімків можна точно ідентифікувати не тільки місцерозташування, але й тип літаків, кораблів, ППО.

Народний супутник

Судячи з усього, знімки "народного супутника" зіграли свою роль і в серії атак по нафтовій промисловості противника, всього було відзнято 153 нафтобаз та складів з пальним.

Також у статистику попали 147 знімків складів з ракетним, авіаційним озброєнням та боєприпасами, а також 17 знімків військово-морських баз ворога.

супутник ГУР МОУ
Завдяки супутнику є можливість якнайкраще відстежувати місцерозташування російських окупаційних військ

Крім того, розвідники за допомогою ICEYE полювали за пунктами дислокації російських окупаційних військ, полігонами, військовими містечками тощо. "Величезна перевага космічного апарата ICEYE ― у його здатності чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих у «зеленці» механізованих підрозділів противника з його технікою", — відзначають у ГУР МОУ.

Читайте також: ГУР МОУ на відео показало, як рашисти безрезультатно намагаються перехопити Magura V5