xcounter
#

У KNDS розкрили характеристики EuroPuls, ізраїльського аналога HIMARS: буде запускати й крилаті ракети та дрони

EuroPuls GTF 8X8
EuroPuls GTF 8X8
3160

Вже не ракетна, а дійсно багатофункціональна далекобійна система EuroPuls GTF 8X8 матиме можливість використовувати не лише високоточні ракети із дальністю 150 та 300 км, а й дрони SkyStriker, а також крилаті ракети NSM та JFSM

Міжнародна виставка Eurosatory 2024 вже стала місцем прем'єри європейського HIMARS під назвою GMARS, який створений Rheinmetall спільно Lockheed Martin.

Але на цій же виставці, яка днями проходила у Парижі, мала б бути ще одна аналогічна прем'єра - EuroPuls GTF 8X8 від KNDS (конгломерат Krauss-Maffei Wegmann та Nexter) та ізраїльської Elbit Systems. Нагадаємо, що поява EuroPuls стала результатом меморандуму між Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Elbit Systems, який був підписаний у червні 2022 року.

Читайте також: Бити дрони з дробовиків та кулеметів хочуть і на Заході, компанії відзначають зростання попиту в цьому напрямку

Про це говорить опублікована KNDS презентація цієї установки, яка розміщена на сайті конгломерату у розділі Eurosatory 2024. Водночас у "металі" вона продемонстрована не була, що вочевидь пов'язано із рішенням французького суду заборонити участь ізраїльських компаній на фоні засудження бомбардувань Ізраїлю Рафаха у Секторі Гази офіційним Парижем.

EuroPuls GTF 8X8
EuroPuls GTF 8X8

А головним в EuroPuls об'єктивно є різноманітність далекобійних засобів ураження, які ця система може використовувати. І назвати її вже ракетною системою не вийде, бо серед базових засобів, окрім 122-мм ракет Accular, а також далекобійних Extra на 150 км та Predator Hawk на 300 км є дрони-камікадзе SkyStriker.

EuroPuls GTF 8X8

SkyStriker має заявлену дальність у 100 км та 2 години польоту, а також бойову частину у 5 кг, або із 10 кг при падінні дальності польоту та часу у повітрі вдвічі. Він оснащений розвиненою прицільною станцією із тепловізором, що дозволяє його застосування у будь-який час доби.

SkyStriker
SkyStriker

Щодо Extra та Predator Hawk, то вони відрізняються доволі помірними габаритами, завдяки чому EuroPuls може запускати з двох своїх "пакетів" 8 ракет із дальністю 150 км або чотири із дальністю 300 км. В обох ракетах використовується наведення за супутниковою та інерціальною системою навігації, а вага бойових частин 120 та 160 кг відповідно.

Predator Hawk
Predator Hawk

Але вкрай цікаво, що у ролі озброєння вже європейського виробництва, яке може бути інтегровано до EuroPuls зазначено дві крилаті ракети: Naval Strike Missile від Kongsberg, яка може бити й по наземних цілях, а також Joint Fire Support Missile, JFS-M, від MBDA, яку взагалі створюють під HIMARS.

При цьому зазначено, що це не всі можливі варіанти й система готова до інтеграції інших видів озброєння. І слід зазначити, що саме за кількістю того, що можливо запускати з EuroPuls пропозиція GMARS від Rheinmetall із Lockheed Martin вже виглядає трохи блідіше. Бо в її активі лише майбутня інтеграція AGM-158 JASSM.

Хоча об'єктивною перевагою GMARS можливо вважати більш далекобійну PrSM, яка до речі, вже навчилась уражати й рухомі цілі, хоча немає головки самонаведення.

Водночас різноманітність все ж таки однотипних ракетних далекобійних систем аналогічних HIMARS просто кричить про необхідність уніфікації, бо у НАТО ще досі не узгодили стандарт на реактивну артилерію. А окрім HIMARS та EuroPuls, першими замовниками якого у Європі вже стали Данія та Нідерланди, майбутнього GMARS ще є корейський K239 Chunmoo, який вже прописався у Польщі та цілком може стати на озброєння у Норвегії та Швеції.

Читайте також: Якщо в 2017 році Франція зробила всього 500 снарядів, то в 2024 році хоче 100 тисяч, із яких 80 тисяч будуть Україні