xcounter
#

PrSM з безпілотного HIMARS по рухомій цілі за цілевказанням з повітряної кулі - реальні навчання США

3957
Пуск PrSM (всі фото: US DoD)
Пуск PrSM (всі фото: US DoD)

Армія США провела навчання Valiant Shield 24 з метою відпрацювання інноваційних рішень для війни на Тихому океані й штабом, який керував цим на відстані 6 тисяч кілометрів

Днями у США пройшли доволі неординарні навчання Valiant Shield 24, які проходили на Тихому океані та були покликані перевірити цілий ряд технологічних рішень, які зараз є у арсеналі американського війська.

Тим паче, що головним підрозділом, який відпрацьовував задачі став 3-й Multi-Domain Task Forces - багатодоменній оперативній групі. Це новий тим з'єднання у армії США, який об'єднує в собі гіперзвукову зброю, можливості HIMARS, кібероперації та розвідку усіх типів.

Читайте також: Ворог почав використання дронів-мисливців з сітками для полювання на українські БПЛА

І під час цих навчань, про які пише Naval News, деякі дійсно інноваційні рішення були відпрацьовані. А з боку Defense Express акцентувати, що регіоном навчань стали передові американські бази США у Тихому океані: Гуам та Палау, що не викликає жодних сумнівів, що ці рішення відпрацьовувались на випадок війни із Китаєм.

Й почати необхідно із використанням повітряних куль (high altitude balloon - HAB), які були запущені з Гуама та розгорнуті над Маріанськими островами на висоті 15 км. Вони несли корисне навантаження у вигляді систем для створення мережі зв'язку та розвідки.

аеростат армія США High altitude balloon
High altitude balloon армії США

А паралельно ним був запущений дрон Vanilla, який належить до типу Ultra-Long Endurance й призначені для польотів протягом дуже тривалого часу. Сам Vanilla, тримає за собою світовий рекорд тривалості польоту для літальних апаратів із двигуном внутрішнього згорання - 8 діб. Але на цей раз його місія була вкрай короткою - лише 27 годин.

Vanilla дрон
БПЛА Vanilla

І варто зазначити, що використання повітряних куль та дронів із такою дальністю польоту дуже сильно нагадує програму Aether міноборони Великої Британії, яке хоче замінити супутники мережею БПЛА або стратостатом.

А вже після цього відбулось те, що цілком могло вважатися фантастикою ще десять років тому: запустити з наземного дрона балістичну ракету для ураження рухомої надводної цілі.

Пуск PrSM
Пуск PrSM

Бо під час навчань з бази на Палау з Autonomous Multi-Domain Launcher (AML) було запущено ракети PrSM, які мають дальність у близько 500 км. При цьому AML є по суті безпілотним HIMARS. А цілевказання вочевидь вже було отримано, або з дрона, або якраз із повітряної кулі. Механізм наведення на рухому ціль розкритий не був, але у Lockheed Martin працювали над передачею оновлених координат цілі завдяки RIG-360.

AML Autonomous Multi-Domain Launcher
AML - Autonomous Multi-Domain Launcher

На останок слід додати, що керівництво цими маневрами відбувалось з загальнодоменного оперативного центра (ADOC) на Гавайських островах за 6 тисяч кілометрів від місця подій та у Японії, за 2,5 тисячі кілометрів. При цьому керівництво було одночасним та спільним, тобто мова йшла про рознесений на 6,5 тисяч кілометрів єдиний штаб.

Читайте також: ЗСУ випробовують експериментальну американську легку 105-мм САУ 2-CT Hawkeye: навіть у США вона лише на випробуваннях