xcounter
#

Бити дрони з дробовиків та кулеметів хочуть і на Заході, компанії відзначають зростання попиту в цьому напрямку

8008
Фото: Belgian MoD
Фото: Belgian MoD

Йдеться про такі компанії, як Beretta Holding та FN Herstal, які кажуть про зацікавленість до їхнього озброєння у контексті боротьби з дронами

Західні виробники озброєнь та військовослужбовці різних країн-членів НАТО, зважаючи на висновки, зроблені за результатами аналізу поля бою в Україні, сьогодні звертають більше уваги на потенціал використання стрілецької зброї як дешевому та доступному засобу боротьби з невеликими безпілотними літальними апаратами.

Наприклад, керівник відділу продажів оборонного підрозділу Benelli Armi (належить Beretta Holding) Мауро Делла Констанца відзначає зростання попиту на їхні дробовики, причому йдеться про озброєння у конфігурації для боротьби з безпілотниками. "Ми отримали багато запитів на інформацію з цього приводу", — розповідають у Benelli в коментарі виданню Defense News.

Читайте також: Дрони-камікадзе Larinae та Colibri: як у Європі розробляють аналоги "Ланцета" та що з цього виходить
Benelli M4 Super 90
Benelli M4 Super 90

Простота в експлуатації та дешевизна — ось два головних критерії, чому військові обирають у тому числі й таке рішення проти ворожих дронів, зокрема дробовики від Beretta Holding обрали збройні сили Франції та Італії, вони використовують їх зі спеціалізованими боєприпасами Anti-Light Drone Ammunition або ж ALDA. Їхнє призначення — боротьба з дронами до 25 кг на відстані від 80 до 120 метрів.

Але не лише дробовиками єдиними — свої рішення пропонує й бельгійська FN Herstal, яка ще у 2022 році в Італії демонструвала контейнерну систему для захисту стаціонарних об’єктів включно з кінетичними та некінетичними засобами протидії.

Зокрема така система була оснащена дистанційно-бойовим модулем з кулеметом або ж автоматичним гранатометом з боєприпасами повітряного підриву, йдеться про озброєння виробництва FN Herstal.

FN Herstal
Фото — FN Herstal

Говорячи про протидію дронам за допомогою стрілецького озброєння, у Defense News згадують ще квітневий матеріал українського видання АрміяInform, в якому інструктори окремої єгерської бригади ім. Олекси Довбуша розповіли про досвід боротьби з дронами за допомогою дробовиків.

І там серед усього є така теза стосовно цього питання — що використовувати таке озброєння проти тих же ворожих FPV надає військовому більше шансів, аніж він просто буде тікати від ворожого дрона.

Читайте також: Є деякі країни без бойових вертольотів, і для них є рішення у форматі "літаючого ПТРК"