xcounter
#

Стало відомо скільки часу Rheinmetall буде відновлювати 14 Leopard 2 для ЗСУ від Данії та Нідерландів

Leopard 2A4 (всі фото: KNDS)
Leopard 2A4 (всі фото: KNDS)
3235

Ці 14 танків були анонсовані ще у квітні, але строки виявились довшими ніж навіть тоді оголошувалось

Німецький Rheinmetall підтвердив отримання замовлення на відновлення 14 танків Leopard 2A4 від уряду Нідерландів, яке спільно з Данією, саме таким чином разом долучились до "танкової коаліції" для України.

Зазначимо, що рішення відносно посилення України 14 танками Leopard 2A4 було оголошено у квітні 2023 року. Про це повідомили очільники оборонних відомств країн, додавши орієнтовний строк - початок 2024 року. Й на жаль самі ці машини вже декілька разів ставали новиною, зокрема два тижні тому, німецькі ЗМІ повідомили, про передачу цих самих 14 Leopard 2A4, із зазначенням, що це має компенсувати втрати танків на полі бою. Потім про ті самі 14 машин згадали за підсумками 13-ої зустрічі у форматі "Рамштайн".

Читайте також: Що ти таке взагалі: рашисти зробили самий дивний тюнинг Т-72 з можливих

Leopard 2A4

Й, на жаль, розмов відносно цих машин вже об'єктивно більше ніж цих танків у ЗСУ. А оголошені Rheinmetall строки відновлення машин виявились значно довшими ніж очікувалось. Зокрема лише перша машина з 14 одиниць буде передана на початку 2024 року, а всі інші - протягом року.

Вартість контракту на відновлення 14 танків - "менше тризначного діапазону в мільйонах євро", тобто мова йде про десятки мільйонів євро. Самі машини були свого часу викуплені компанією із запасів інших країн.

Leopard 2A4

Через розмиту оголошену загальну вартість контракту встановити точний цінник на відновлений Leopard 2A4 неможливо. Якщо мова йде про верхній діапазон "десятків мільйонів", то тоді він коливається у межах 5-7 млн євро за одну машину.

І її можливо порівняти лише з ціною на абсолютно новий Leopard 2A8 з цінником у близько 30 млн євро (32 млн доларів) та строками постачання замовлених 18 одиниць для Бундесверу до 2026 року.

Окрім танків, як зазначили у Rheinmetall, компанія здійснить постачання до України 26 нових вантажівок та дві сучасні системи ППО. У кейсі компаній серед нової продукції - вантажівки сімейства HX, які виробляються Rheinmetall MAN Military Vehicles, а серед систем ППО - зенітна артилерійська система Skynex.

Читайте також: ЗСУ офіційно показали САУ "Богдана" на фронті, але там є один нюанс (фото)