xcounter
#

ЗСУ офіційно показали САУ "Богдана" на фронті, але там є один нюанс (фото)

24083
САУ 2С22 "Богдана" в розпорядженні 1-шої Окрема Бригада спеціального призначення імені Івана Богуна, червень 2023 року, фото – Командування Сухопутних військ ЗСУ
САУ 2С22 "Богдана" в розпорядженні 1-шої Окрема Бригада спеціального призначення імені Івана Богуна, червень 2023 року, фото – Командування Сухопутних військ ЗСУ

А нюанс полягає в тому, що схоже наші захисники використовуватимуть цю САУ на двох типах шасі одночасно

Командування Сухопутних військ ЗСУ на своїй сторінці у Facebook опублікувало бойової роботи САУ 2С22 "Богдана" на фронті з вказівкою, що цю артилерійську систему застосовує в боях проти рашистів 1-ша Окрема Бригада спеціального призначення імені Івана Богуна.

Сам факт появи таких фото важливий, бо це перша за тривалий час згадка про "Богдану" в строю ЗСУ саме від офіційних джерел. До цього, як можемо пригадати, були хіба що фото зразка літа 2022 року, коли САУ "Богдана" використовувалась для стрільби по окупантам на острові Зміїний.

Читайте також: У 47-ій бригаді ЗСУ "Маґура" пояснили ситуацію щодо мінувань та рівень оборони рашистів, який необхідно усвідомлювати

На цих фото фігурує "Богдана" саме на базовому варіанті шасі від КРАЗ. І це є насправді важливий момент, бо нещодавно деякі ресурси опублікували інші фото із САУ "Богдана" на фронті, і там артустановка цього типу має зовсім інше шасі, або ж як мінімум іншу конфігурацію кабіни.

Про те, що САУ 2С22 "Богдана" має отримати оновлене шасі, натякав міністр оборони Рєзніков ще у січні 2023 року, коли заявляв про початок розгортання серійного виробництва цих артустановок для ЗСУ.

САУ 2С22 "Богдана" з оновленим шасі, червень 2023 року, джерело – телеграм-канал NMFTE

В лютому того ж року у відкритому доступі з’явилась інформація про те, що оновлена САУ "Богдана" може отримати одразу три типи шасі - від MAN, від КРАЗ з формулою 6х6 та шасі від Tatra із формулою 8х8 із використанням бронекабіни від "Української бронетехніки".

За заявленими показниками, маса оновленої САУ 2С22 "Богдана" мала складати 28 тонн, возимий боєкомплект – до 20 снарядів при темпі стрільби до 5 пострілів на хвилину. Екіпаж САУ – 5 осіб, установка також мала отримати комп’ютеризовану систему автоматичного наведення та супроводження цілі, та адаптовану систему швидкого розгортання для стрільби на всіх типах місцевості.

Презентація оновленого варіанту САУ 2С22 "Богдана" під час виставки IDEX-2023 в Абу-Дабі, лютий 2023 року, зображення з відкритих джерел

З огляду мінімум на вищенаведені фото випливає висновок, що можливо наші захисники використовуватимуть цю САУ на двох типах шасі одночасно. Якщо на шасі КРАЗ є лише один дослідний екземпляр САУ, все рівно він також використовується в боях проти рашистів.

Читайте також: ВМСУ вперше розповіли, для яких завдань використали "Кентавр" (відео)