xcounter
#

Корея не вірить у лазери та вважає, що нічого краще системи Гатлінга проти БПЛА поки не винайшли

CIWS-II від LIGNex1
CIWS-II від LIGNex1
33823

Для оборони від дронів Південна Корея витратить 650 млн доларів на CIWS-II, який є національною версією відомої Phalanx

Поки на питання чим збивати дрони продовжує лунати відповідь - бойовими лазерами, такими як DragonFire, у Південній Кореї роблять ставку на традиційні системи - артилерійські зенітні установки з надвисокою швидкострільністю.

Південнокорейське Агентство оборонних закупівель (DAPA) оголосило, що у межах посилення захисту кораблів від дронів та протикорабельних планує закупити системи CIWS-II від корейської компанії LIGNex1. Агенція у своєму повідомленні зазначила, що рішення щодо просування цієї системи було прийнято на засіданні у міністерстві оборони.

Читайте також: Розкрито одного з учасників, який пропонує морським піхотинцям США систему захисту від дронів
CIWS-II
CIWS-II від LIGNex1

Також на засіданні було затверджено план розробити далекобійну ракету "повітря-повітря" під національний винищувач KF-21, закупити ракети для систем ПРО есмінців класу Sejong the Great (вочевидь мова йде про американські SM-3 та/або SM-6), а також план щодо створення нових фрегатів.

Тобто рішення сконцентруватись саме на CIWS-II було прийнято разом із іншими не менш стратегічними пунктами, які передбачають подальший розвиток корейських збройних сил у доволі довгостроковій перспективі.

На систему CIWS-II планується витратити близько 650 млн доларів (895,7 млрд вон), а строк реалізації програми вказаний до 2036 року. Такі витрати передбачені на програму в цілому, включно із початком серійного виробництва, закупівлі та подальшої модернізації з урахуванням необхідності еволюційного розвитку для протидії актуальним загрозам.

ВМС Кореї

Загалом CIWS-II є максимально традиційною системою, яка призначена для перехоплення протикорабельних ракет та дронів. Вона заснована на системі Гатлінга і демонструвалась із семиствольною 30-мм гарматою, яка має швидкострільність у 4200 пострілів на хвилину. Але фінальна версія озброєння може бути змінена.

Водночас найголовніше - система виявлення цілей та управління вогнем, яка базується на радарах з АФАР та оптико-локаційній станції, які у поєднанні із цифровою системою дозволяють вести повністю автоматичне знищення цілей. А по суті корейський CIWS-II є національною версією відомої американської системи Phalanx.

Сама система знаходиться у розробці доволі давно та демонструвалась вперше у 2021 році. А окрім захисту кораблів планується її виготовлення у ґрунтовому варіанті для захисту наземних об'єктів. Своєю чергою це є цілком логічним рішенням, яке також повторює американський досвід із створення Centurion C-RAM.

Centurion C-RAM
Centurion C-RAM

Але загалом увагу слід приділити строку завершення програми - 2036 рік, після якого систему, за поточним планом, перестануть розвивати. Це означає те, що у Сеулі до цього періоду не бачать перспективи отримати аналогічну за ефективністю лазерну систему у строю. Що звісно не означає те, що розробки таких засобів не будуть вестись.

Зрештою, коли згадується те, що лазерні системи мають дуже низьку вартість пострілу, слід зазначити, що й вогонь таких артилерійських зенітних систем, хоч і дорожчі, але не відрізняються дуже високим цінником. Зокрема одна секунда стрільби з Phalanx - 2 292 або 3 438 доларів в залежності від темпу стрільби та черги з 50 чи 75 пострілів.

Читайте також: Удари ATACMS по окупованому Криму стають методичними: що є цілями ударів