xcounter
#

Чому корейська зброя це не завжди про швидкість та дешевизну: приклад БМП AS21 Redback для Австралії

11686
БМП AS21 Redback
БМП AS21 Redback

AS21 Redback в Австралії обійшов у тендері німецьку Lynx KF41 та буде вироблятися на умовах локалізації

Приклад Польщі показав, що корейське озброєння може бути доставлено дуже швидко, а головне воно зазвичай дешевше ніж у конкурентів. Але це не завжди так, про що говорить приклад Австралії.

Днями австралійське міністерство оборони нарешті уклало тверде замовлення з корейською Hanwha на 129 бойових машин піхоти AS21 Redback, яка була обрана переможцем конкурсу, за програмою Land 400 Phase 3, який тривав з 2019 року та за цей час стигнув скоротився втричі з 450 машин. Й саме ці БМП мають частково замінити гусеничні БТРи M113 австралійських сухопутних військ.

Читайте також: У США запустили перший функціонал загальної системи управління РЕБ про яку писав Залужний

До речі корейська БМП обійшла німецьку Lynx KF41, а за умовами конкурсу виробництво БМП має бути локалізовано у самій Австралії. Загальна вартість 129 AS21 Redback, як повідомили у корейській агенції оборонних закупівель - 2,4 млрд доларів США. Тобто одна корейська БМП обійдеться Австралії у 18,6 млн доларів.

Й це доволі погано корелюється з показниками потенційної участі Hanwha в очікуваному тендері на БМП у Румунії. За ним передбачено закупівля 298 машин за 2,995 млрд євро. Тобто по 10,05 млн євро за одну машину на умовах широкої локалізації.

Й австралійський цінник на БМП дійсно вибивається від поточних показників останніх контрактів. Наприклад, найновіша версія шведських БМП CV90 у сучасній версії Mk.IV коштує на рівні 10-12 млн доларів в залежності від об'єму замовлення. Це на прикладі контрактів зі Словаччиною та Чехією, які передбачають 40% локалізацію виробництва.

Але навіть 18,6 млрд доларів для AS21 Redback неспівставна з ціною німецької БМП Puma з цінником у 30 млн євро, яка виходить коштує лише трохи дешевше за Leopard 2A8 за 32 млн. Більше того, реальна вартість БМП буде дуже сильно залежати від додаткових елементів, наприклад, один лише комплекс активного захисту може складати доволі значну частину самої одиниці бронетехніки.

БМП AS21 Redback

Також контракт на AS21 Redback

не виглядає супер-швидким у виконанні. Постачання перших машин розпочнеться лише у 2027 році, перші з яких будуть ще вироблені ще у Кореї, але закрити все замовлення планується до кінця 2028 року. Тобто весь процес з підготовки локалізованого виробництва займає більше часу, ніж фактична робота підприємства, яке потім звісно буде займатися обслуговуванням цих машин та модернізацією.

Але це звісно не виключає сценарій за яким австралійський підрозділ буде залучений до виконання інших виробничих контрактів, як це може відбутися з Boxer австралійського підрозділу Rheinmetall, які тепер з Австралії планується експортувати до Німеччини.

Читайте також: Окупанти почали захищати траншеї від дронів, й мова не про окопний РЕБ